Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
12-8-2022, 15:45 UTC
Tlučhořovic rodinka
O seriálu Anketa Nové díly Staré díly Vzkazovna Soutěž


Aktuálně


RODINKA POKRAČUJE!


Podle sdělení tvůrčího týmu seriálu Rodinka je novým domovem Tlučhořových www.stream.cz a to od 2.5.2007. 768. díl se jmenuje Infernet.Vážení příznivci Tlučhořovic rodinky,
Český rozhlas ukončil ke konci roku 2006 natáčení nových dílů seriálu o některých druhých z nás Rodinka. Od počátku roku 2007 si můžete na vlnách ČRo 2 - Prahy poslechnout každé pondělí reprízovaný díl tohoto seriálu.

Děkujeme za Vaše ohlasy na konec vysílání seriálu na vlnách Českého rozhlasu. Jsou-li formulovány ve formě otázky, předali jsme je k rukám mluvčího ČRo pana Ladislava Pavlíka ke zodpovězení. Pokud chcete, abychom Vaše ohlasy zveřejnili, přidejte do e-mailu souhlas se zveřejněním včetně informace, zda chcete zůstat v anonymitě apod.

Všechny došlé ohlasy si můžete přečíst zde


Foto: Markéta Košťáková Vyjádření Českého rozhlasu 2 Praha k ukončení spolupráce
Dovolujeme si uvést na pravou míru fakt, že seriál "Tlučhořovi" by měl zcela zmizet z vysílání Českého rozhlasu. Český rozhlas 2 bude v průběhu roku 2007 zařazovat reprízy starších dílů seriálu (pondělí 21,30), s tím že v dalším roce bude pravděpodobně možné vrátit se k premiérám. V tomto smyslu byli také tvůrci seriálu písemně informováni.
Jakkoliv má tento cyklus mnoho příznivců (což potvrzují tyto stránky), naše stanice má hodně posluchačů, kteří tento druh humoru nepřijímají (to se nezobrazuje na webových stránkách příznivců, ale v poště a v telefonátech, které docházejí na naši rozhlasovou adresu). Z toho důvodu také nejsou Tlučhořovi součástí hlavních vysílacích časů Českého rozhlasu 2 Praha, ale zařazujeme tento seriál v čase, kdy si je příznivci najdou a ostatní spíše tolerují.
Pro rok 2007 při tvorbě nového vysílacího schématu při ekonomických limitech vnímáme prioritně potřeby nových projektů stanice v hlavních vysílacích časech. V novém roce také zmizí z našeho vysílání mnoho jiných programových titulů. Při vědomí, že specifická skupina příznivců rodinky Tlučhořových není zas tak malá, rozhodli jsme se v roce 2007 zachovat kontinuitu seriálu vysíláním repríz pořadu.

Vedení Českého rozhlasu 2 Praha

Kontakt na Český rozhlas 2 Praha praha@rozhlas.cz
www.rozhlas.cz/praha/kontaktCO SE ČASTO PLETE:
Rodinku vysílal Český rozhlas 2 - Praha, viz www.rozhlas.cz/praha/portal.
Tuto stránku se všemi díly a veškeré další aktivity - soutěž, anketu apod. vám nabízí Český rozhlas 7 - Radio Praha, vysílání do zahraničí, viz www.radio.cz.
To jsou dvě samostatné stanice pod jednou střechou Českého rozhlasu.

O seriálu

Reprízy seriálu vysílá Český rozhlas 2 - Praha každé pondělí ve 21:30.

schránka Vzkazovna

Vzkazovna aneb prostor pro Vás, co nás máte rádi.

Napište nám, co se Vám líbí, co Vám chybí, prostě to, co jste nám už douho chtěli říct. To jsme teda zvědaví, co se všechno dozvíme... Vaši Božena, Páťa, Růžena a Patrik Tlučhořovi + básník Mirko Hýl tluchorovi@radio.cz

Anketa

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ O NEJOBLÍBENĚJŠÍ DÍL SERIÁLU NAJDETE ZDE
Děkujeme všem fanouškům za účast a přejeme příjemnou zábavu při poslechu dalších dílů.

KNIHA

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a rodinka Tlučhořových

Herci Oldřich Kaiser a Jiří Lábus pózují s knihou 'Kaiser, Lábus a Rodinka Tlučhořových' (Foto: ČTK) Kniha je určena fanouškům a příznivcům 'nekonečného' rozhlasového seriálu Rodinka Tlučhořových, jenž se vysílá již dvanáct let bez přerušení s týdenní premiérovostí, a který vytvářejí autorsky i herecky Jiří Lábus a Oldřich Kaiser.

Publikace přináší herecké charakteristiky Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera, historii i prehistorii Rodinky, textové podoby některých vybraných dílů, ukázky z tvorby obou protagonistů, které Rodince předcházely, soupis všech odvysílaných dílů seriálu s anotacemi, seznam všech postav (včetně zvířat) seriálu, výběr z referencí tisku a soupis knih, CD a kazet s tématem Rodinky apod. Kniha přináší množství fotografií Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera z jejich rozhlasové, divadelní a filmové práce.

Radio Praha knihu nedistribuuje, ani se na ní autorsky nepodílelo. Na tomto místě pouze přinášíme informaci o její existenci.

Soutěž

Výherci dostali tenhle diplom Radio Praha uspořádalo pro fanoušky seriálu soutěž "O titul znalce v oboru tlučhořologie". Soutěž sice už skončila (prosinec 2002 až květen 2003), ale pokud jste ji propásli, můžete si na tomto místě ověřit, zda o rodině Tlučhořových víte všechno. Tento trénink se vám bude jistě hodit v některé z příštích soutěží.


Něco extra

Nabízíme vám pohled do zákulisí "rodinky".

Vlevo Jiří Lábus alias Božka alias Mirko alias alias, uprostřed Ivan Holeček - režisér a vpravo Oldřich Kaiser, alias Páťa alias Růžka alias Patrik a další alias.

Jiří Lábus tvůrčí trio Oldřich Kaiser

Jak vidíte, vytvořit vaše oblíbené postavičky není jen tak.