Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
1-12-2020, 12:28 UTC
es
Virtuální prohlídka Kroměříže
 

Kroměříž - náměstí

Arcibiskupský zámek

Zámecká a Květná zahrada

Kostel sv. Jana Křtitele


Kostel sv. Jana Křtitele

Na obrázek klikněte levým tlačítkem myši, tlačítko stále držte a myší pohybujte směrem, kterým se chcete rozhlédnout. Detaily obrázku si můžete přiblížit pomocí tlačítka "+" a zmenšit tlačítkem "-" ve spodní části obrázku. Stiskněte tlačítko a pak klikněte na místo, které chcete přiblížit nebo oddálit.


Kostel sv. Jana Křtitele

Kostel sv. Jana Křtitele je původně románský kostel s prvky gotiky, který byl v 17. stol. piaristy přestavěn na kolej. V 18.století se začalo se stavbou nového chrámu. Projekt vycházel z půdorysu vídeňského chrámu salesiánek na Renngasse, fasáda vychází ze vzorů vídeňských a pražských a nad vchodem je umístěno sousoší Kristova křtu s adorujícími anděly. Využitím rokokových a sentimentálních prvků byl zhodnocen interiér v jeden z nejkrásnějších chrámů 18.století na Moravě.


Nabízíme Vám virtuální procházky po dalších městech:
Praha

Praha Praha je hlavním městem České republiky. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu je památkovou rezervací UNESCO.
Karlovy Vary

Karlovy Vary Karlovy Vary nejsou jen proslulými lázněmi, ale také městem, s nímž je již téměř dvě století neodmyslitelně spjata produkce světově známého bylinného likéru či oblíbené stáčené minerální vody.