Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
1-12-2020, 12:42 UTC
Virtuální prohlídka Kroměříže
 

Kroměříž - náměstí

Arcibiskupský zámek

Zámecká a Květná zahrada

Kostel sv. Jana Křtitele


Zámecká a Květná zahrada

Na obrázek klikněte levým tlačítkem myši, tlačítko stále držte a myší pohybujte směrem, kterým se chcete rozhlédnout. Detaily obrázku si můžete přiblížit pomocí tlačítka "+" a zmenšit tlačítkem "-" ve spodní části obrázku. Stiskněte tlačítko a pak klikněte na místo, které chcete přiblížit nebo oddálit.


Zámecká a Květná zahrada

KroměřížZámecká zahrada se rozprostírá pod zámkem směrem k řece Moravě. Postupnými změnami se ze zahrady stal v 19.století krajinářský park o velikosti 64 ha.

Květnou zahradu nechal vystavět biskup Karel II. Lichtenstein-Kastelkorn v druhé polovině 17.století na bažinaté půdě za hradbami města. Během 19. století byly k jedné ze stran zahrady přisstavěny dvě budovy tropického a studeného skleníku a obytná a správní budova. Květná zahrada je pozdněrenesanční zahradou, založenou v roce 1665 na půdoryse protáhlého obdélníka o rozměrech 300 m x 485 m. Hlavní vchod přechází do neobvykle dlouhé galerie - kolonády dlouhé 244 metrů. Zahrada je protkána složitým vodovodním systémem, rybníčky, kašnami a vodotrysky.Nabízíme Vám virtuální procházky po dalších městech:
Praha

Praha Praha je hlavním městem České republiky. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu je památkovou rezervací UNESCO.
Karlovy Vary

Karlovy Vary Karlovy Vary nejsou jen proslulými lázněmi, ale také městem, s nímž je již téměř dvě století neodmyslitelně spjata produkce světově známého bylinného likéru či oblíbené stáčené minerální vody.