Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
1-12-2020, 11:09 UTC
Virtuální prohlídka Kroměříže
 

Kroměříž - náměstí

Arcibiskupský zámek

Zámecká a Květná zahrada

Kostel sv. Jana Křtitele


Arcibiskupský zámek

Na obrázek klikněte levým tlačítkem myši, tlačítko stále držte a myší pohybujte směrem, kterým se chcete rozhlédnout. Detaily obrázku si můžete přiblížit pomocí tlačítka "+" a zmenšit tlačítkem "-" ve spodní části obrázku. Stiskněte tlačítko a pak klikněte na místo, které chcete přiblížit nebo oddálit.


Arcibiskupský zámek

Arcibiskupský zámekArcibiskupský zámek je dominantou historického města Kroměříže a hlavním magnetem návštěvníků památkové rezervace. Původní hrad gotický a následně renesanční hrad byl během třicetileté války zničen švédskými vojsky a na jeho místě byl rozhodnutím biskupa Karla II. z Lichtensteina-Kastelkorna postaven honosný raně barokní palác.Italské pojetí dali zámku architekti vídeňského císařského dvora Filiberto Lucchese a Giovanni Pietro Tencalla, kteří se podíleli i na dalších stavbách obnovovaného města.


Nabízíme Vám virtuální procházky po dalších městech:
Praha

Praha Praha je hlavním městem České republiky. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu je památkovou rezervací UNESCO.
Karlovy Vary

Karlovy Vary Karlovy Vary nejsou jen proslulými lázněmi, ale také městem, s nímž je již téměř dvě století neodmyslitelně spjata produkce světově známého bylinného likéru či oblíbené stáčené minerální vody.