Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
1-12-2020, 12:44 UTC
Virtuální prohlídka Kroměříže
 

Kroměříž - náměstí

Arcibiskupský zámek

Zámecká a Květná zahrada

Kostel sv. Jana Křtitele


Kroměříž

Na obrázek klikněte levým tlačítkem myši, tlačítko stále držte a myší pohybujte směrem, kterým se chcete rozhlédnout. Detaily obrázku si můžete přiblížit pomocí tlačítka "+" a zmenšit tlačítkem "-" ve spodní části obrázku. Stiskněte tlačítko a pak klikněte na místo, které chcete přiblížit nebo oddálit.


(C) virtual-zoom s.r.o., all rights reserved


Kroměříž

KroměřížKroměříž patří mezi klenoty České republiky. Koncem roku 1998 byly zdejší zahrady a zámek zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Návštěvníky Kroměříže určitě zaujme radnice se svými neobvyklými hodinami. V jižním cípu náměstí stojí 84 metrů vysoká věž kroměřížského zámku - nejvýznamnější památky města. Nejznámější je Sněmovní sál, kde se roku 1848 konal ústavodárný říšský sněm rakouské monarchie.

Arcibiskupský zámek je však znám především díky galerii s obrazy Tiziana, Cranacha či van Dycka. KroměřížReprezentační prostory zámku jsou i dnes vyhledávaným místem pro pořádání různých odborných sympozií a zajímají se o něj i filmaři. Například režisér Miloš Forman zde natáčel film Amadeus a profil věže zámku najdete na české tisícikorunové bankovce.

Součástí zámeckého komplexu jsou i zahrady, které jsou nejenom zelené plíce města, ale současně představují i jednu z nejvýznamnějších památek zahradní architektury v České republice i v Evropě.


Nabízíme Vám virtuální procházky po dalších městech:
Praha

Praha Praha je hlavním městem České republiky. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu je památkovou rezervací UNESCO.
Karlovy Vary

Karlovy Vary Karlovy Vary nejsou jen proslulými lázněmi, ale také městem, s nímž je již téměř dvě století neodmyslitelně spjata produkce světově známého bylinného likéru či oblíbené stáčené minerální vody.