Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
15-1-2021, 16:59 UTC
Virtuální prohlídka Karlových Varů
 

Vítejte v Karlových Varech

Kolonáda

Městské divadlo

Hotel Thermal


Vítejte v Karlových Varech

Na obrázek klikněte levým tlačítkem myši, tlačítko stále držte a myší pohybujte směrem, kterým se chcete rozhlédnout. Detaily obrázku si můžete přiblížit pomocí tlačítka "+" a zmenšit tlačítkem "-" ve spodní části obrázku. Stiskněte tlačítko a pak klikněte na místo, které chcete přiblížit nebo oddálit.


(C) virtual-zoom s.r.o., all rights reserved


Karlovy Vary

Karlovy VaryNejznámější a největší lázně v České republice Karlovy Vary založil okolo roku 1350 římský císař a český král Karel IV. Dnešní podobu Karlových Varů nejvíce ovlivnila stavební činnost sklonku 19.století, která městu vtiskla akcent historismu a nastupující secese.
Sláva Karlových Varů se rozšířila do celého světa díky teplým léčivým pramenům, kterých zde z různé hloubky Země vyvěrá přibližně 100. K pitné kúře se jich v současné době využívá 12. Prameny léčí především poruchy metabolismu.
Karlovy VaryK lesku lázeňského a společenského života patří i tradiční výroba křišťálového skla a porcelánu či pořádání nejrůznějších festivalů a koncertů.
Karlovy Vary ale nejsou jen proslulými lázněmi, ale také městem, s nímž je již téměř dvě století neodmyslitelně spjata produkce světově známého bylinného likéru či oblíbené stáčené minerální vody.
K nejzajímavějším místům Karlových Varů patří kostel svatého Ondřeje, pravoslavný kostel svatého Petra a Pavla, Městské divadlo, Mlýnská kolonáda a chrám sv. Máří Magdalény.


Nabízíme Vám virtuální procházky po dalších městech:
Praha

Praha Praha je hlavním městem České republiky. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu je památkovou rezervací UNESCO.
Kroměříž

Kroměříž Kroměříž patří mezi klenoty České republiky. Koncem roku 1998 byly zdejší zahrady a zámek zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.