Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
26-11-2020, 13:40 UTC
Ohlasy fanoušků
 
Český rozhlas s koncem roku 2006 ukončuje spolupráci s tvůrci seriálu Tlučhořovic rodinka

A zde jsou Vaše e-mailové Vaše ohlasy na tuto situaci v pořadí, v jakém došly do schránky tluchorovi@radio.cz
Radio Praha neručí a nenese zodpovědnost za obsah příspěvků; tyto příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Český rozhlas 7 - Radio Praha si vyhrazuje právo odstraňovat ohlasy, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR nebo obsahují neplacenou reklamu.

Vyjádření Českého rozhlasu 2 Praha


Dovolujeme si uvést na pravou míru fakt, že seriál "Tlučhořovi" by měl zcela zmizet z vysílání Českého rozhlasu. Český rozhlas 2 bude v průběhu roku 2007 zařazovat reprízy starších dílů seriálu (pondělí 21,30), s tím že v dalším roce bude pravděpodobně možné vrátit se k premiérám. V tomto smyslu byli také tvůrci seriálu písemně informováni.
Jakkoliv má tento cyklus mnoho příznivců ( což potvrzují tyto stránky), naše stanice má hodně posluchačů, kteří tento druh humoru nepřijímají (to se nezobrazuje na webových stránkách příznivců, ale v poště a v telefonátech, které docházejí na naši rozhlasovou adresu). Z toho důvodu také nejsou Tlučhořovi součástí hlavních vysílacích časů Českého rozhlasu 2 Praha, ale zařazujeme tento seriál v čase, kdy si je příznivci najdou a ostatní spíše tolerují.
Pro rok 2007 při tvorbě nového vysílacího schématu při ekonomických limitech vnímáme prioritně potřeby nových projektů stanice v hlavních vysílacích časech. V novém roce také zmizí z našeho vysílání mnoho jiných programových titulů. Při vědomí, že specifická skupina příznivců rodinky Tlučhořových není zas tak malá, rozhodli jsme se v roce 2007 zachovat kontinuitu seriálu vysíláním repríz pořadu.

Vedení Českého rozhlasu 2 Praha

Kontakt na Český rozhlas 2 Praha praha@rozhlas.cz
www.rozhlas.cz/praha/kontakt

Případně se o informace obracejte na tiskové oddělení ČRo, tel.: 221551234.Dobrý den Vážený Český rozhlase
Rodinku sleduji už dlouhou dobu. Vzhledem k tomu, že ji nemohu sledovat ve Vašem běžném rozhlasovém vysílání, byl jsem přímo nadšen možností stáhnout si odvysílané díly z vašich stránek. Tlučhořovce považuji za vrchol satiry a zábavy jako takové. Poukazuje na chování lidí a malost některých kolem nás a to včetně těch vládnoucích. Ve vašem vysílání se jedná zcela zaručeně o jeden z nejlepších pořadů. Proto mne překvapilo, že hodláte Tlučhořovce omezit ne-li pak zcela zrušit. Vaše vyjádření v tom smyslu, že budete v roce 2007 zařazovat reprízy a v dalším roce se k pravidelnému vysílání vrátíte, považuje za nepříliš důvěryhodné a nesmyslné. Proč přerušovat tok něčeho, co má odezvu a je funkční? Stejně tak jsem byl překvapen Vaším vyjádřením o tom, že se posluchačům rádia humor rodinky nelíbí. Neočekávám, že by humor pánů Kaisra a Lábuse oslovoval každého. Není to možné a asi se to nikomu nikdy nepovede. Ale který pořad osloví všechny diváky? Chtěl bych Vám touto cestou položit několik otázek a ocenil bych, kdyby mi Vážená redakce na ně odpověděla.

1. Jak moc tvorba a vysílání Rodinky zatížilo rozpočet, že zrovna jí se týká omezení ve vysílání? Opakování dílů po celý rok 2007 nepovažuji za adekvátní odpověď
2. Zajímalo by mne, co se například oponentům tohoto seriálu na něm, případně na jeho humoru nelíbí? Neplatí tu přísloví o potrefené huse?

Zrušení Rodinky má také další možnou rovinu k zamyšlení. Ti co s ní nesouhlasí, ji nemusejí poslouchat, nikdo je nenutí a přesto vy jako veřejnoprávní médium dáváte na jejich názor, i když byste měli působit žánrově tak říkajíc celoplošně. Mne se například ve Vašem vysílání nelíbí nedělní náboženský blok, podvečerní dechovka a další pořady, které nebudu všechny vyjmenovávat. Přesto nepožaduji jejich zrušení, protože chápu, že někoho to zajímá a jeho zájem toleruji. Rádio v tento čas neposlouchám. Stejně tak očekávám i já toleranci ze strany tzv. odpůrců tohoto pořadu. Myslím si, že vy jako redakce byste měly být objektivní. Osobně si neumím představit, co těmto pro mne bezejmenným odpůrcům na tomto pořadu vadí. Jedná se je o pár minut z vašeho vysílacího času, a jak jsem už psal, mohou si rádio vypnout, pokud je tento program pohoršuje, uráží a nebo mu nerozumí (osobně si myslím, že to je asi nejčastější příklad). Myslím si, že rodinka je ve vašem vysílání jedním z mála pořadů, který neoslovuje jen starší generaci případně důchodce, ale i mladší nebo střední věkovou vrstvu obyvatelstva. Předem děkuji za odpověď a tak jako přispěvatelé v diskusi na stránkách ČRO dávám souhlas se zveřejněním tohoto příspěvku.

David Petrlík

P.S.: Další výhodou ve vašem minulém přístupu bylo umožnění stýhnutí staršía již natočených dílů, to se Vám ovšem podařilo také pěkně zlikvidovat přerušením vysíláním. Skutečně by mne zajímalo co lidme na Rodince vadí a jsem doslova znechucen přístupem ČRO
P.S.S.: Tento mail jsem už jednou psal, ale nedočkal jsems e žádné odezva ze strany ctěnné redakce.......tak snad někdy příště

---
Připojuji se k výše popsaným názorům a doufám že panstvo z ČRO dostane rozum a vrátí nám Tlučhoře. Jiní to tady popsali lépe než bych to svedl já ,takže nebudu popisovat nelogičnost chování ČRO.Taky bych uvítal vyjádření tvůrců.Tím nemyslím paní Bronislavu Janečkovou,která mě tedy svou argumentací nepřesvědčila. A pokud jsou ve hře finanční nároky tvůrců (i když si myslim že od pánů K+L jde o srdeční záležitost a penize nehrají zas tak velkou roli) , pak pánové jsou jedni z mála kteří si je opravdu zaslouží.Nevim co bych měl pro podporu pořadu udělat, takže pokud by jste někdo chtěli muj podpis na petici pro zachování Tlučhořů... máte ho.Stejně jako mraky jiných.

Ing.Oborný Zdeněk
Ostrava

p.s.: Jestliže se problém nepohne do konce roku 2007 k lepšímu... přestanu platit koncesionařske poplatky a odhlásím rádio protože patřím do "specificke" skupiny posluchaču kterou nic jiného ve vašem vysílani neoslovuje. :-)

---
Vážená paní šéfredaktorko Janečková,
seriál pánů Kaisera a Lábuse "Tlučhořovi" je nejenom humoristickým pořadem. Nenapodobitelně popisuje český národ posledních desetiletí. To co jsme se učili o Boženě Němcové (že zanechala pro pozdější generace dokonalý kolorit doby), platí ještě větší měrou pro Kaisera a Lábuse. V "Tlučhořových" pozdější generace nenajdou jen mikrokosmos Starého Bělidla, ale obraz celého národa (od Aše až po Ostravu a od kuchařky až po prezidenta). Není pochyby, že toto dílo se stane národním klasikem.
Z toho důvodu si myslím, že vaše argumentace pro zrušení vysílání tak významného díla není na úrovni jaké mu náleží. Termíny jako ,,finanční náročnost", ,,neoslovení" etc. působí vágně a nepřesvědčivě. Kolik, kdo, jaká sociální skupina ...?
Vaše briskní reakce na způsob diskuse na těchto stránkách ("módně politické"?) tento dojem ještě potvrdí. Pan Tlučhoř byl přece milicionář (někdy to i tajil) a právě dnes se dovídáme že na vedoucích místech ČT jsou lidé podobní (kteří se ale chovají navlas stejně jako v seriálu). Je pochopitelné, že takové lidi pořad "neoslovoval". Ale i kdyby takových "neoslovených" byl milion, tak to není důvodem pro zrušení tak poučného a duchaplného pořadu, právě naopak!
Pevně věřím, že se brzy od Tlučhořů samotných též dozvíme jejich verzi jak to s jejich zrušením v ČRo2 bylo.
S pozdravem
Dr. Karel Merta

---
Paní šéfredaktorko,
rozdíl mezi Rodinkou a ostatními pořady je v tom, že kontinuita ve vytváření jejích nových dílů je hlavním prvkem určujícím specifičnost pořadu. Je-li porušena, seriál není seriálem a ztrácí smysl.
Uvědomte si prosím, že ostatní pořady (pohádky a hry pro mládež nevyjímaje) poslouchají především starší ročníky. Z mých vrstevníků - studentů VŠ - neposlouchá Vaše radio prakticky nikdo, troufám si tvrdit, že lidé do čtyřiceti let budou zřídka vašimi pravidelnými posluchači. Že je ale na Vašich stránkách volně k poslechu rodinka - ojedinělý ostrůvek "nezestrádovitělého" humoru a pravděpodobně jeden ze světových unikátů, co se týče právě té výše zmíněné kontinuity - to ví skoro každý. Zrušením natáčení nových dílů jen posilujete zastaralost Vámi vedené instituce, což s v delším časovém horizontu ukáže jako neudržitelné...

Matěj Žaloudek

---
Vazena pani Janeckova,
Rodinku sice poslouchame teprve pres pul roku, ale stihli jsme si poslechnout temer vsechny dosud vysle dily a ty zbyle si po Vasem vyjadreni schovavame na ,horsi casy'.

Take jsme se stali ,zavislaky' a absolutne souhlasime se vsemi prispevky, ktere jsme na strankach Tluchoru nasli. Opravdu neni resenim vysilat v ramci ,kontinuity' reprizy starsich dilu, ktere je mozne si stahnout ci koupit na deskach a kazetach.

Pevne verim, ze nezanevrete na posluchace RODINKY a obmekcite sve srdce. MY POSLUCHACI Vam preci za to stojime! Vzdyt vypustenim RODINKY z programu ztratite polovinu svych posluchacu!!! Nas posluchace neuspokoji stare dily, ziznime po novych a pokud je nedostaneme tezko si pak jeste Vasi stanici naladime.

Prosime tedy o prehodnoceni cele situace a o NOVE DILY RODINKY.

S pozdravem
Mgr.Marcela Koutkova
Petr Ludvik
Londyn, Velka Britanie

PS> souhlasime se zverejnenim naseho prispevku a jsme ochotni prijet do Prahy a zucastnit se demostrace za zachovani RODINKY!!!! viz. prispevek Pavel Mondek

---
Zdravím všechny příznivce RODINKY!
Paní šéfredaktorka nám ukázala ukázkovou manipulaci s čísly- to že čím později večer, tím méně posluchačů je u přijímačů je přece naprosto logické.Ostatně kdo z nás má možnost to ověřit....Snad jen Kotek.
Kdo jiný než veřejnoprávní rozhlas by však měl přihlížet i ke kvalitě a originalitě a nabídnout například atraktivnější vysílací čas? V pátek ve 22.35 jde většina lidí po pracovním týdnu za zábavou-že by náhoda?
Po velice vágním vysvětlení, které vedení ČRo 2 před časem podalo a které rozpoutalo tak bouřlivou diskusi, je toto již jen poslední kopanec do zad RODINCE a jejím příznivcům na rozloučenou.Po roce v tichosti zruší i reprízy a pořad, který někoho tlačil zmizí...
Je mi smutno z toho, že po tolika letech tak invenčního a originálního pořadu se musíme loučit tak nedůstojně a smutně.Ostatně tak to bývá- za 20 až 30 let bude tento seriál považován za ikonu humoru a na paní šéfredaktorku si už nikdo nevzpomene.....Alespoň v tomto je čas spravedlivý.
V koutku duše věřím v další pokračování a loučím se se všemi příznivci naší RODINKY.

MUDr.Petr Jeníček, Most

---
Vážená paní Janečková, (bohužel Váš e-mail jsem na stránkách ČRO nenalezl - což je mimochodem ve srovnání s ČT trochu horší "veřejná služba")

píšete v této diskusi " Není tajemstvím že rodinka "Tlučhořových" v našem vysílání má své příznivce, ale vedle ní stojí minimálně stejná skupina posluchačů, které tento způsob humoru neoslovuje" z této charakteristiky - mimochodem na šéfredaktorku dosti vágní - vyplývá, že seriál "Tlučhořovic rodinka" pozitivně hodnotí (téměř) 50% vašich posluchačů - to je podle mého názoru číslo VELICE VYSOKÉ, určitě neopravňuje ke zrušení pořadu.
Uvítal bych, kdybyste na stránkách CRO zveřejnila přehled pořadů, které mají vyšší "sledovanost/poslechovost". Jsem přesvědčen, že posluchači "tlučhořů" nepatří mezi agresivní psavce, kteří by napadali pořady, které neposlouchají. Pokud hodláte hodnotit pořady podle množství negativních ohlasů - měla byste si podobný výzkum nechat zpracovat. Já např. neposlouchám dechovku ani "zelené peří", ale nikdy by mne nenapadlo požadovat její nevysílání.
Dále pokud píšete:
"Rozhodnutí nenatáčet v roce 2007 nové díly, se netýká jen tohoto seriálu, ale více pořadů v méně poslouchaných časech. Rozhodli jsme se v příštím roce soustředit tvůrči i ekonomické síly do časů, kdy je u přijímačů nejvíc posluchačů a pak na žánry a témata, s charakterem veřejné služby." Při vší úctě toto je klasické ptydepe, méně slušněji blábol.
Mám tomuto sdělení rozumět, že všechny pořady, které byly doposud "v méně poslouchaných časech budou zrušeny? Máte někde zveřejněný přehled - co to je více/méně poslouchaný čas - co je adekvátní sledovanost v tomto čase? Budete rušit vynikající pořady pánů Jana Spáleného, Tichoty, Stivína, ....? S tímto pokřiveným modelem byste měla v podstatě vypnout Vltavu a kromě Brna a Budějovic všechny regionální stanice - viz Ročenka ČRO str. 110.

Pokud odkazujete na finanční náročnost pořadu - promiňte to je opravdu typicky české - naposledy jsme to slyšeli od Milouše Jakeše z Červeného Hrádku -. cituji
"No já dostávám jednou ročně výpis, těch umělců, seznam těch umělců, který dostávají nad těch 100 tisíc korun platu, tedy vydělaj si nad těch 100 tisíc korun. No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už 3 roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další ne 600, milion, 2 miliony berou, Jandové a jiní, každý rok. Ti náhodou neprotestovali, ale mnozí z těch, kteří se takhle dobře mají, protestovali." kopie z www.ujdeto.cz

Také jste si listovala výpisem ..... těch umělců, kteří dostávají nad xxxx korun?
Z již citované ročenky nyní na straně 116 vyplývá, že VEŠKERÉ honoráře jednotlivcům (rozumím externím) činí cca 5% výdajů ČRO (89M-Kč). Přitom osobní náklady zaměstnanců činí 35% výdajů ČRO ( 577 M-Kč), není vhodné se zamyslet nad tím, kde by šlo ušetřit více?

Závěrem - co ve Vašem pojetí je pořad s charakterem "veřejné služby"? - jak vyplývá ze zveřejněné diskuse většina posluchačů chápe pořad trojice (abecedně) Holeček/Lábus/Kaiser jako unikátní zrcadlo doby a charakteru naší malé republiky, její historie a . V tomto smyslu je tento pořad "veřejnější" než řada jiných sdělení a pořadů vysílaných ČRO. Pokud. dle Vašeho sdělení Tlučhoře hodnotí pozitivně (téměř) 50% je to cca 150-170 tisíc posluchačů - opět z Vaší Ročenky s.110

Bohužel se Vám paní redaktorko podařilo změnit úvod rodinky na ..... byli jsme, ale NEBUDEM ....

Na odpověď se těší
A.Bulín

Vážený pane Bulíne, my jsme se nerozhodli Rodinku Tlučhořových nevysílat (má stále svůj čas v pondělí ve 21,30) ale pouze letos nové díly nenatáčet, protože máme k dispozici dostatečné množství repríz. Koneckonců i v loňském roce jsme střídali premiéry s reprízami. Myslím tedy, že příznivci rodinky Tlučhořových takové újmy nedojdou. Jak tvůrci avizovali na podzim na stránkách svých příznivců, snažili se hledat možnosti pro výrobu nových dílů seriálů na jiných rozhlasových stanicích, ale zatím se to, zdá se, nezdařilo.
K Vašemu dotazu, které pořady jsou na ČRo2 poslouchanější: Uvádím toto srovnání z tabulky za třetí čtvrtletí 2006 (poslední čtvrtletí ještě nemám v detailech k dispozici).
Například Toulky českou minulostí, Meteor a Dobré jitro poslouchalo kolem 160 000 posluchačů Sobotní Meteor cca 200 000 posluchačů Pohádky a hry pro mládež poslouchá přibližně 100 000 posluchačů Pro srovnání večerní čas: Zprávy ve 22,00 hodin měly v minulém roce průměrně 26 tisíc posluchačů,a po nich následující Četba na pokračování 25 000 posluchačů a vzápětí poté Rodinka Tlučhořových, pak v průměru 20 tisíc. Křivka poslechu v tomto čase tedy nevykazuje žádný nárůst, spíše pokles. Bronislava Janečková
šéfredaktorka ČRo2

---
SBOHEM, precetla jsem velke mnozstvi ohlasu na zruseni serialu, ale ani jeden nebyl ve smyslu negativniho a otraveneho posluchace. Kde jsou ty spousty protestu proti vysilani serialu? Je to snad tak rozdelene, ze kdo rad posloucha, tak napise mejlik a kdo nerad posloucha, tak zatelefonuje,coz je zrejmne jednodussi a "rychlejsi" a nebo jeste radeji napise dopis, nalepi znamku a dojde s nim na postu?Tak soudruzko vedouci, tady jste to trochu nezvladla, urcite mate vysokoskolsky diplom jako mnoho jinych zodpovednych vedoucich, kteri vystrnadili z mista zkusene, znale a moudre, ale bez diplomu.Muzu Vas uklidnit, nejste v tom sama, takovych " vynikajicich" lidi na spravnych mistech stale pribyva a my se jenom nestacime divit, co takovy skvely manazer dokaze.CRo ani nevi jakou skvelou reklamu serialu a hlavne jeho tvurcum stvoril.At je duvod ukonceni serialu jakykoliv, serial Tluchorovic rodinka ma v podstate zelenou v prizni posluchacu a muze startovat v jinem tvaru.Kterakoli rozhlasova stanice na vysilani tohoto serialu muze vydelat velkou prizen posluchacu.Ziji osm let v USA a pred sesti lety se mi podarilo poprve poslouchat ceske radio na internetu a prvni bylo zjistit z programu, kdy se vysila tento serial, CR 2 Praha byla pro mne nejlepsi stanice, dobre programy, cetby, nedelni divadelni vecery,pekna hudba, prijemni moderatori.Od urcite doby, asi tak rok, mozna trochu dele, tuto stanici neposloucham, naprosto zmena.Jenom ti Tluchoraci zustali. Takze zadne strachy, cesky clovek je sikovny a umi si poradit. Pokud se ovsem nepohadali pan Kaiser s panem Labusem a oba dohromady s panem reziserem, to by asi opravdu serial koncil.Jinak neznam zadny kulturni program, ktery by mel tak dlouhou zivotnost. Moc obdivuji vykon obou hercu, je ojedinely a perfektni.Zdena from Seattle

---
Vážený Český rozhlase. Vaše současné vysílání mě neoslovuje v celé své neskonalé šíři.A to vámi preferovaným nomalizačním popíkem počínaje a rádoby optimistickým tlacháním s neuvěřitelně zajímavými lidmi konče. Jestli nemáte ambice udržet jeden z mála vskutku originálních projektů, je pro vás navýšených koncesionářských poplatků opravdu škoda. S parafrází klasika Páťu ani Mirko Hýla vám nepřeje ta seriozní posluchačská síla že?

S Pánembohem
Radek Harták

---
Dobrý den,
Český rozhlas by se měl snažit o co možná nejširší škálu a skladbu programů. Měl by především podporovat originální a autentické programy a projekty, jakým seriál "Rodinka" jistě je. Seriál rodinka je (v oblasti humoru) velice kvalitní projekt, který snese srovnání snad jedině se zahraniční rozhlasovou tvorbou Velké Británie (např. s rozhlasovými pořady Petera Sellerse) a Český rozhlas by měl v prvé řadě usilovat o tvorbu a zachování takových originálních pořadů, i kdyby se jednalo jen o záležitost s marginálním ohlasem, což seriál "Rodinka" není. To má Český rozhlas ze zákona nařízeno a zato je placen z peněz daňových poplatníků. Jinak přeji autorům seriálu hodně štěstí a doufám, že seriál bude pokračovat, pokud to nepůjde jinak, i na nějaké jiné rozhlasové stanici a děkuji za možnost stáhnutí seriálu ve formě mp3. S pozdravem, věrný fanoušek:

Marek Rubec

---
Páťo, Boženo, Patriku, Hýle, Růžko!!!!!!  
Koukejte se vrátit zpět, kam nyní budeme utíkat od holé reality. S kým teď budeme prožívat nekonečnou legraci a zároveň spousty poučení. To nemůžete zavolat Kotkovi aby něco vymyslel? Přeci to jen tak, po takový době nezahodíte.?!!!!!!  
Milan R.

---
Vážená redagce! Co si to dovolujete nás zrušit! Mluvily sme vo tom s Mirko Hýlem a Boženou a nenecháme to tak! Dneska sem volal Kotkovy a ten už to s Langrem zařídí!Nemislete si že vám to projde. Tohle by se za Husáka nestalo! Ze soudružským pozdravem Páťa Tlučhoř

---
Rodinka patri na Ceskej rozhlas stejne jako fotbal na Ceskou televizi
Ale to asi nezverejnite pac to obsahuje neplacenou reklamu CT:)
Martin Holas

---
Mila rodinko,
Jsem velice zklamany ze us vas neni slyset na radiu Praha 2. Poslouchal jsem vas verne na internetu ze San Diega Californie. Skoda Vas.
Mejte se.
Mirek Smolik

---
No pořád se to snažím brát jako pokus o recesi. Pokud ovšem opravdu přestanete vysílat nové díly, možná si omotáte kolem prstu těch pár hnípalů a nejspíš i parazitů z doby minulé. Pošlapáváte veškeré hodnoty slušného lidského jendání a zároveň i svobody slova. Komu se těch 15 minut za týden nelíbí, ať si rádio na chvíli přeladí. To není problém nás - příznivců rodinky. Uvědomte si konečně, že vaše chování se dá opravdu přirovnat k roku 1968!!! Ztrácíte spoustu posluchačů a kazíte si i dobré jméno stanice (pokud ještě nějaké máte).
  Opravdu jste tímo počinem nas**li spoustu posluchačů. Kvantita příspěvků mluví za vše!
Lukáš z Olomouce

---
Mili Tluchoraci,
je mi moc lito, ze serial skoncil, byla jsem Vasim fanouskem vice jak 13 let. Poprve jsem serial poslouchala jeste v jeho zacatcich na radiu Golem, tehdy mi bylo 10let a pravidelne jsem ho na radiu i na kazetach, ktere vychazely, poslouchala asi tri roky. Potom serial zmenil stanici a ja jsem se mylne domnivala, ze serial zanikl. O jeho stale pokracujici existenci jsem se dozvedela az pred nekolika mesici - pri nahodnem surfovani na internetu. Ziji ted trvale v cizine, az v dalekem Japonsku, kde jsem dlouho nemohla najit vhodny zdroj mluveneho ceskeho jazyka, abych ho tady v daleke zemi uplne nezapomnela. Pak jsem si vzpomnela na Rodinku a hledala jsem na internetu, jestli neni mozne si serial stahnout ve formatu mp3. Nasla jsem stranku Ceskeho rozhlasu, a s obrovskym prekvapenim jsem zjistila, ze serial celou tu dobu vydrzel a ma dnes jiz pres 700 dilu! Mam tedy co poslouchat kazdy vecer. Ovsem mrzi me, ze tak brzy po mem navratu k Rodince ma serial zaniknout. Doufam, ze slibovany presun na jinou stanici se bude konat a serial timto nezanikne, byla by to velika skoda. Moc drzim palce, aby se povedlo.

S pozdravem,
Zuzana Suketa

---
Vážení mágové Českého rozhlasu,
jsem vaším příznivcem do té míry, že nemaje televizi ba ani rádiový přijímač, poslouchám jen z internetu záznamy vašich vysílání a ty mi pak tvoří podstatný zdroj vědomostí o vnějším světě.
V záplavě informací, nechca být utopen jsem se tak rozhodl.
Zpráva o defakto likvidaci kontinuity seriálu Tlučhořovi mne zarazila třemi skutečnostmi.
1. proč odpůrci této relace především telefonují svá rozhořčení do redakce rozhlasu, když je mohou vyjevit i na webu "rodinky"? Základní školu jsem vychodil v 80.letech a mám pod kůží pokrytectví té doby. Směšnost, s jakou lidé neoznačovali podstatu věcí, ale v náznacích na ni poukazovali v srabácké dvojznačnosti, jakoby zpozarohu. Stopy takového chování spatřuji v chování přemnoha lidí mé generace a nalezl jsem je i v argumentaci (odpusťe) vašeho vedení. Jestli se odvoláváte na kritické telefonáty do redakce je to skutečně velmi podobné "bratrské pomoci", která dorazila na základě "zvacích dopisů!"
2. satirická forma vyrovnání se s komunistickou minulostí je skutečně  léčivá  a národ,který se dokáže smát sám sobě je národem zdravým. Navíc satira má v našem národě hlubokou tradici a nemaje humor, zemřeli bychom nesčetněkrát.
3.vrcholem pokrytectví je pak skutečnost, že se chystáte "v zájmu kontinuity" pořadu vysílat pořady již odvysílané, které je možno si kdykoli stáhnout z internetu! Opravdu jste přehlédli jak Tlučhořovi reagují na aktuální témata a opravdu vám uniklo, že přestřihnete zákazem tvorby jejich pupeční šňůru a zbude vám v náručí tuším sedmiletá mrtvolka?

Loučím se s vámi, Zkrvavení s přáním vašich brzkých odchodů a důchodů.
S pozdravem: Sbohem Páťové! Váš posluchač Filip Habart

---
Připojuji se k "tisícům a milónům" dalších a žádám o další pokračování seriálu Rodinka. Zdůvodnění: Můj život by se bez Tlučhořových stal prázdným....
P.Fišera

---
Tak si nejsem uplne jist, zda duvodem pro preruseni serialu byly penize nebo protesty posluchacu CR, kteri se citi pohorsovani serialem. Jestli je to ten druhy duvod, tak by nedavalo smysl, ze CR bude vysilat reprizy.
Pavel Sebek

---
Zdravíme všechny příznivce seriálu!
Mrzí nás, že to vše má takto skončit. Rozhlas Praha posloucháme již od dětství a tehdy potěšilo, že na tak dlouhou dobu poskytl "přístřeší" oblíbené Rodiny. Člověk nemusí být ani zas takovým odpůrcem socialismu - a myslím, že tam to zas tak úplně nemíří, a může mít Tlučhoře, paní Vlastu..., RNDr.Hnátka, Krupku aj.prostě rád. Je to zrcadlo. Možná je vše naopak. Kotkové jsou na tom dobře.

Tak zdravíme a kéž se vše urovná a budeme je slýchat dál. M.Skočdopole a L. Vakermanová

---
Dobrý den,
patřím mezi vášnivé fandy Tlučhořů a velmi těžce nesu fakt, že jsem je včera slyšela v premiéře naposledy. Prosím, můžete mi trošku zvednout před Silvestrem náladu a povědět, jestli a kde se budou vysílat další díly? Doufám jen, že to nebude nějaké regionální rádio (jako bylo svého času rádio Golem), protože jinak mám tzv. "po ptákách". Budete alespoň další díly uveřejňovat na internetu jako doposud? To je jediná naděje do dalšího roku.....

Děkuji za odpověď,
Hana Žďárská
Ostrava

---
Vážená redakce,
je mi 27 let a jsem posluchačem rodinky cca od 13 let. Nechci se tady rozepisovat o tom, co pro mě všechno Rodinka znamená a jak mi pomohla svým humorem v nelehkých chvílích, stačí jen to, že bych se podepsal pod všechny příspěvky od posluchačů, které jsem měl tu možnost přečíst. Nechápu, jak uspokojíte tzv. ,, posluchače, kteří tento druh humoru nepřijímají,, Rodinky tím, že budete pouze reprízovat staré díly. Mám to chápat tak, že staré díly tedy asi přijmou? Spíše mě to připadá jako snaha o zrušení pokračování tohoto fenoménu. Tito tzv. ,, posluchači, kteří tento druh humoru nepřijímají,, mají přeci také možnost se na těchto stránkách vyjádřit, ale žádný příspěvek od takovéhoto posluchače jsem zde nenašel. A to že Vám chodí nějaké dopisy.......

S pozdravem
Tomáš Slavětinský

---
....naše stanice má hodně posluchačů, kteří tento druh humoru nepřijímají....
....ostatní spíše tolerují....

Čím nás to krmí?
Kde je pravda?

"Tluče, netluče, tluče, netluče, NETLUČE NETLUČE.....JÁ MÁM ARITMII, PAUZA, PAUZA.."
"...OPOVAŽ SE CHCÍPNOUT, JEDEME V TOM OBA..." (díl 256, 5. min)

Seriál nesmí skončit...!!!! Jedeme v tom všichni...

Luk-Skywallker

---
Již léta poslouchám nekonečný seriál Tlučhořovi. Na programu ČRo 2 se již vystřídalo několik vysílacích časů. Jak jsem jen tak narychlo prohédl nové schéma vysílání Prahy, Tlučhořovy tam nemohu najít. Prosím tedy o informaci, zda se nekonečný seriál změnil v konečný a pokud ne, kdy se budou "napínavé" a mnohdy neuvěřitelné příběhy rodinky Tlučhořovy vysílat od ledna 2007.

S pozdravem a poděkováním za odpověď
Marek Šváb, Trutnov.

---
Vážení,
s politováním zaznamenávám Vaše rozhodnutí nevysílat nové díly Tlučhořovic rodinky.
Autoři seriálu patří k několika málo tvůrcům, kteří jsou schopni humorně reflektovat současné dění v České republice ve vztahu k minulosti a vykreslovat stylizované a zároveň dosti věrohodné postavy. Tlučhořovi jsou také jediným výrazným satirickým pořadem v českých médiích.
Veřejnoprávní charakter media není jistě důvodem k likvidaci něčeho výjimečného, co díky svému satirickému podtextu ani nemůže vyhovovat všem (podobně jako např. Monty Pythonův létající cirkus či Da Ali G Show produkované BBC) a co je po tolika letech překvapivě stále živé.
Ti, kteří pořad nemají rádi, si ho mohou vypnout, ale my si teď nebudeme mít co zapnout.
Vaše rozhodnutí je, bez sebemenší nadsázky, pro současnou českou mediální a uměleckou scénu krutou ranou.
Mgr. Jan Hanzlík,
Olomouc

---
Vážení,
i já připojuji svůj nesouhlas k ukončení vysílání premiér Tlučhořů. Nechci se zde rozepisovat a opakovat to, co zde vyjádřili předešlí pisatelé. Rozumím tomu, že seriál nebyl vysílán v hlavním vysílacím čase, nechápu však, proč by tedy měly být reprízy v roce 2007 vysílány o hodinu dřív, to znamená již v 21:30 (v pondělí). Nebojíte se, že těch "hodně posluchačů, kteří tento druh humoru nepřijímají" bude ještě více obtěžováno jejích uváděním?
Ještě vzkaz pro paní šéfredaktorku Janečkovou: Pokud si vedete statistiku příznivců a odpůrců Tlučhořových (jinak byste nemohla napsat, že "Není tajemstvím že rodinka "Tlučhořových" v našem vysílání má své příznivce, ale vedle ní stojí minimálně stejná skupina posluchačů, které tento způsob humoru neoslovuje"), pak si u mě udělejte čárku na straně "příznivců", protože jste mě dosud jako posluchače jistě neuměla dát do správné škatulky a třeba se mi povede poměr sil zvrátit.
Rozhlas mohu pochválit pouze za to, že na jeho stránkách zůstanou (snad) dosavadní díly ve stávající podobě a je mi úplně jedno, jestli to bude stránka Českého rozhlasu 2, Českého rozhlasu 7 nebo Českého rozhlasu XY.
S pozdravem
F. Drobeček

---
Vážená redakce.
Jsem autorem již druhého příspěvku na toto téma. Jsem potěšen kolik lidí se postavilo v této podivuhodné chvíli na stranu Rodinky. Cítím totiž z jejich slov, že tu jde o víc a i já si myslím, že to co děláte není z vaší strany dobrý postup a vhodná (a už vůbec ne přesvědčivá) argumentace. Nebudu raději komentovat vaší větu o tom že existuje skupina lidí, kteří "nepřijímají tento druh humoru". Protože : víte co říkal pan Werich o humoru? Že je jenom jeden! A že všechno ostatní je trapná blbost! Nechci ani podrobně rozebírat fakt, že Rodniku, jak říkáte, někteří (tito) posluchači "spíše tolerují". Zní mi až příliš výhružně a povědomně, něž abych jí věřil! Český rozhlas přeci o té toleranci je, ne? To by vás přeci správně mělo podnítit k opačným krokům a úvahám, ne? To to zase nevidíte?! Měl by se vám před očima objevit velký, ale opravdu velký, vikřičník. To je opravdu, nezlobte se na mě, typicky komunistický přístup a argumentace.

Uvědomte si že jste veřejně-právní instituce. V jejím poslání je jistě, mimo jiné, podporovat kontinuitu kulturních fenoménů a respektovat různost žánrů. Víte co tyto pojmy znamenají? To že budete reprízovat staré díly, s tím se (s prominutím) můžete jít vycpat. Promiňte, ale nemůžu už to fakt jinak říct. Co tím asi tak docílíte? Budete se TVÁŘIT že tu kontinuitu a různorodost podporujete. Budete mít onu pověstnou "čárku". A za levno, že ano?! Tomu se říká pokrytectví! Četli jste si například ty ohlasy od zahaničních posluchačů? Vždyť to je také jeden z pilířů ČRo, ne? Spolupráce, komunikace a služba krajanům. Není vám aspoň trochu trapně? Vidíte aspoň jak každý aspekt vašeho rozhodnutí jde ostře proti samotným principům ČRo?

            Co se týče finanční náročnosti na výrobu, nedovedu si dost dobře představit, jak instituci s takovým rozpočtem (a tím nechci říct, že máte hodně peněz a jednoduchou situaci - hovořím spíše o objemu) pomůže zrušení (ano zrušení, protože nic jiného to není) pořadu, který má cca 15 minut za týden. To jako myslíte vážně? To by totiž bylo opravdu na pováženou a vhodné jako téma parlamentní rozpravy na téma "Rozbor struktury financování ČRo za účelem hledání hmotných rezerv pro zachování pořadu Rodinka". Optám se asi našeho poslance, co se v té věci dá dělat... J To opravdu chcete abychom vám věřili že když se sejde ve studiu například symfoňák o 70 lidech a natáčí dva tři týdny Wagnera, že to je byť jen souměřitelné s tím když se ve studiu sejde Kaiser, Lábus a za půlden odejdou? To snad ne?! Vím, že tam musí být ještě režisér, zvukař, atd atd. To ten symfoňák má taky - a ne jednoho. Ale opravdu, když náklady přepočítáte na jednoho člověka ve studiu, tak to vždycky ten symfoňák vyjde levněji. To je jasné. Takhle se ale přeci kultura nedělá. Takhle se v kultuře nepočítá. To je hrubý omyl. Tentokrát postkomunistický. Řekněte mi, prosím vás, kdo to jako posuzuje? Jako kdo si sedne a řekne: to je drahý, to musíme zrušit. (a když pak vidí ohlas veřejnosti, tak se lekne a začne kličkovat, že se přeci budou dávat reprízy!) A jaká jsou ta kritéria ekonomické náročnosti kultury? Tomu se zase, přátelé, říká ekonomická cenzura. A při těchto slovech byste opět měli vidět vikřičník! Co je jako drahé - a co levné? Krása a nevyzpytatelnost financování kultury spočívá mimo jiné v tom, že dát milion za obraz ještě neznamená, že byl drahý a koupit za korunu nějaký jiný může být vyhazování peněz.

Takže : nic proti klasice! Nic proti dechovce. Nic proti rómům. Nic proti sportu! Atd. Ale VŽDYCKY a VŠECHNO proti zabedněnosti, tuposti a čecháčkovství. Vždycky zásadně proti ekonomickým nátlakům na kulturu v nezávislém médiu. Vždycky rezolutně odporovat náznakům systémové či aparátčické cenzury.

Omlouvám se za poněkud emotivně laděný přízpěvek, ale tak to cítím, protože nechci aby naše slabost a necitlivost semlela další kulturní fenomén.
Přeji všem v ČRo a celé Rodince veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Nashledanou v lepších časech!
Karel Kut
Zeleneč u Prahy

---
Ahoj rodinka.
Nekonecny serial nemoze mat koniec, tym je povedane vsetko!
Genius loci Tluchorovich je neopakovatelny!
Z kazdeho z nas je tam kusok, nezakryvajme si vlastne zrkadlo!
Nazdravie!
Igor.

---
Zdravím!
     Právě jsem si přečetl vyjádření vedení českého rozhlasu a přiznám se , že na mě dýchla atmosféra totality.Posluchači rodinky jsou zde označeni za specifickou skupinu.Proti tomu protestuji! Za specifickou skupinu naopak považuji ve vyjádření zmíněné stěžovatele- jde zřejmě o příznivce bývalého režimu, kteří pochopitelně tento humor nestráví....Zároveň si myslím, že tyto stížnosti vedení českého rozhlasu posloužily jako alibi pro zrušení oblíbeného pořadu-zřejmě někomu z vedení ležel dlouho v žaludku.Proč asi-že by se poznal v některé z postav? Nebo je to komunista, který bere tento pořad jako útok na jemu svaté ideje?Ať je to jak chce, tento nekonkrétní blábol mě utvrdil v tom, že se jedná o účelovou konstrukci vedení rádia.
    Vyzývám proto k vystupňování tlaku na vedení rozhlasu a doufám, že toto vedení si nedovolí tak pohrdat svými posluchači a vydávat tak nekorektní prohlášení!
  Zároveň vyjadřuji svou nespokojenost s úrovní vysílání pro Romy, kde jsou informace o tomto entiku podávány jednostranně a zkreslují skutečnou situaci ve společnosti.
  Doufám, že to bude jeden z důvodů ke zrušení tohoto vysílání!
  S pozdravem   MUDr.Petr Jeníček, Most
---
Musím reagovat na způsob diskuse, jak je veden na těchto stránkách. Odmítám nařčení, že rozhodnutí v roce 2007 netočit nové díly pořadu Tlučhořovi, je motivováno politicky, jak se nám snaží podsouvat někteří posluchači. Obvinění , že za vším stojí politika, se stalo podivně módním trendem bez ohledu na skutečnost. Veřejnoprávní rozhlas si nemůže dovolit a ani nemá v úmyslu jakékoliv programové změny motivovat politikou kterékoliv strany. Není tajemstvím že rodinka "Tlučhořových" v našem vysílání má své příznivce, ale vedle ní stojí minimálně stejná skupina posluchačů, které tento způsob humoru neoslovuje. Při tom finanční náročnost pořadu výrazně přesahuje průměr ostatních pořadů. Rozhodnutí nenatáčet v roce 2007 nové díly, se netýká jen tohoto seriálu, ale více pořadů v méně poslouchaných časech. Na rozdíl od Tlučhořových jiné pořady z vysílání zmizí zcela. Rozhodli jsme se v příštím roce soustředit tvůrči i ekonomické síly do časů, kdy je u přijímačů nejvíc posluchačů a pak na žánry a témata, s charakterem veřejné služby. K tomu také Český rozhlas zavazuje Zákon o Českém rozhlase. Tlučhořovi zůstávají následující rok ve vysílání Českého rozhlasu 2 Praha jako reprízy.
Bronislava Janečková
šéfredaktorka ČRo 2

---
Dobrý den,
zpráva o rušení Rodinky mne, jako správného závisláka, šokovala, ikdyž ji beru s rezervou a věřím, že zvítězí zdravý rozum. Především mi ale velice vadí způsob a tón, kterým se vedení ČRo Praha k situaci staví. Je možné, že má Praha několik posluchačů, kteří tento humor nevstřebají, ale nikdo je k poslechu nenutí, stejně jako mě nikdo nenutí poslouchat otřesnou hudbu, kterou Praha nabízí. Že se vedení stanice na základě jistě žlučovitých dopisů od "rozhořčených spravedlivých" (dle mého názoru komunistů) lekne, tím se s jejich názory ztotožňuje a ocitá se v pozici potrefené husy. Mlžení, že je to otázka financí je vrcholně trapné a výrok, že "kontinuitu seriálu zachováme v roce 2007 vysíláním repríz" cosi svědčí o úrovni lidí, kteří o těchto věcech rozhodují...
Zdravím Mistry a po Páťově vzoru kladu pasivní odpor!
Jan Kučera

---
Dobrý den,
reaguji na zveřejněné Vyjádření Českého rozhlasu 2 Praha, které mě dopálilo. Informaci, že stanice Praha již nepočítá s vysíláním nových dílů, jsem přijal se smutkem a bez nějakého ohražení, co také od veřejnoprávního média chtít. Počítám, že ve vedení rozhlasu nesedí lidé, kteří by si byli schopni uvědomit, že svým počínáním ohrožují existenci skutečného skvostu. Ukažte mi jiný (světový) rozhlasový pořad, ve kterém by dva herci vytvořili dnes již stovky jednoznačně identifikovatelných postav a každý týden uváděli nový díl svého nekonečného seriálu. Tlučhořovi jsou skutečným unikátem, který si podporu veřejnoprávní instituce zasluhuje. Co na tom, že nás věrných přiznivců není zase tak mnoho? (I když jen já znám dost lidí, kteří Rodinku pravidelně poslouchají).

Připouštím, že se Tlučhořovi některým lidem zamlouvat nemusí, ale je toto ten padný argument? Vždyť zase není taková tragédie rádio na patnáct minut týdně vypnout. Já tak činím zbývajících 10.065 minut v týdnu, přesto platím koncesionářské poplatky a ze svých daní platy lidí, kteří rozhodli (v mém zájmu:-) ), že Tlučhořovi přestanou vysílat. Kdyby si ten pořad platili ze svého, tak neřeknu ani popel.

A ještě mají tu drzost uveřejnit text takového kalibru. Druhou větu souvětí: "Český rozhlas 2 bude v průběhu roku 2007 zařazovat reprízy starších dílů seriálu (pondělí 21,30), s tím že v dalším roce bude pravděpodobně možné vrátit se k premiérám." musel vymyslet osel nebo politik. Jen se podivuji, že se pod ní podepíše celé vedení Prahy. Vysíláním starších dílů rozhodně kontinuitu seriálu neudržujete, to je úplná blbost. Naopak tím, že přestanete nové díly vysílat, je ohroženo další pokračování Tlučhořových.

Chtěl bych se zeptat, kolik Český rozhlas ročně stojí vysílání Tlučhořů? Jsem si jist, že v krajním případě by věrní posluchači potřebný obnos panům Kaiserovi a Lábusovi rádi věnovali. Tvurcům přeji, aby nalezli (pokud se tak již nestalo) soukromé rádio, které jejich seriál bude uvádět dál. Ve veřejnoprávním médiu je totiž, jak se zdá, veřejný zájem až na posledním místě a v popředí je zájem nějakého kašpárka, kterému úspěch Tlučhořových leží v žaludku.

A ty bláboly o vysílacím čase? Vždyť již teď to vysíláte v neposlouchatelných časech, ve kterých vám nemůže hrozit, že byste přišli o stovky posluchačů. Jsem si jist, že stejně tak 70% posluchačů Rodinky se s novými díly seznamuje až v pondělí, kdy jsou zveřejněny na internetu. Klidně si Tlučhořovi vysílejte jen na internetu a ponechte posluchačům možnost si nové díly stáhnout, ale podpořte výrobu seriálu!

Vždyť o který váš pořad je i po pěti, deseti letech od uvedení takový zájem, že si jej spousta lidí stále stahuje? Řekl bych, že tak po 90% vašich pořadů po takové době neštěkne ani pes, hlavně ale že teď nikoho neuráží. Tlučhořovi budou pojmem i za pár desítek let a tento pořad bude mít stále své posluchače. Rodinka též náramně dobře odráží dobu, ve které vzniká. Posluchač si s Tlučhořáky připomene i reálie a události např. z počátku devadesátých let, které se z jeho paměti již téměř vytratily. Ale toto vedení Českého rozhlasu asi vidět nechce.

Posílám srdečný pozdrav a dík všem lidem, kteří se na výrobě seriálu i tlučhořáckých stráněk podílejí, a moc si přeji, abych mohl nové díly od ledna 2007 poslouchat dál.

Václav Hanousek

---
díky za to že nenecháte tlučhořovi zemřít , ač to tzv oficielní vyjádření českého rozhlasu je hodně hloupé, asi hlupáků i tam je hodně, ale děkuji všem těm rozumným s dobrým smyslem pro humor a satiru, a proto držím tlučhořovým a všem co se na nich a tomto jedinečném projektu spolupodílejí palce.
zdraví aleš pacholík

---
Současné normalizační vedení stanice Praha, až předivně připomínající svými praktikami ČST před rokem 1989, už uklidilo nebo přemístilo do vedlejších vysílacích časů některé nepohodlné (a velmi oblíbené) moderátory, ruší a patrně zruší vše co je u posluchačů v oblibě. Nyní zastavuje (z finančních důvodů :o)) ) oblíbený seriál Tlučhořovic rodiny. Jako vždy, když se podobná kulišárna děje - v "prohlášení stanice" je mj. uvedeno, že seriál má své silné kritiky. Pokrokem je, že vedení rozhlasu již nemluví jménem mas pracujících posluchačů. Je oblíbenou praxi, že "akci" vždy zaštíti hlasy z lidu (řad posluchačů), posléze pak jménem režiséra (což se v tomto případě zatím nestalo). Na strankách časopisu Rozhlas pak časem "někdo" v komentáři krok vedení Čro 2 podpoří - coby velmi demokratický. Budiž, tuto stanici jsem kdysi velmi poslouchal, nyní ji skoro neladím, výjimkou byli Tlučhořovi a ještě několik pořadů. Obejdu se bez této stanice a mohu se jen nadít, že současné vedení nebude "zhůvěřile likvidovat" tuto stanici donekonečna. Co však je opravdu nestravitelné, je to - že vedení stanice Praha tu a tam neopomene přirovnávat svoji "praxi" se skutečně demokratickými isntitucemi jako je BBC.
Patrik.

---
No to je pěkné. Tak žádné premiéry dalších dílů na ČRo, jen reprízy starších. Vůbec bych se nedivil, kdyby v tom měl prsty Kotek :-) .
Moc děkuju pánům Kaiserovi a Lábusovi za tenhle seriál a těším se na další díly.

Jiří Cmunt
Praha 5

---
Mili tvurci rodinky a vsichni priznivci!
Velice me rmouti ze Cesky rozhlas oznacuje Rodinku za porad, ktery "ostatni posluchaci spise toleruji". Jako duvod ke zruseni poradu se mi to zda znacne pochybne! Pravdepodobnejsi se mi jevi fakt, ze ve vedeni Ceskeho rozhlasu 2 se ocitl nekdo, kdo ma Parkinsona v poslednim stadiecku.
Rozbresku, nemas v tom nahodou prsty?!

Drzim vam palce!
Karolina Kuncova


Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli by někdo z Rádia mohl reagovat na spousty dotazů zveřejněných jako ohlasy na ukončení seriálu Tlučhořových. Proč se k tomu někdo kompetentní nevyjádří? Sice je hezké, jak zveřejníte všechny zprávy od posluchačů, ale to je tak všechno. Chceme znát odpovědi na spousty položených otázek.
Děkuji
Kozina Jiří

---
Dobrý den,
asi jako většina reagujících posluchačů i já jsem nemile překvapen ukončením vysílání mého nejmilejšího seriálu (a to do nich započítávám i ty televizní :-). Poslouchat "Tlučhořáky" jsem začal už na tehdejším radiu Golem a pokračuji dodnes. Velice jsem uvítal možnost stažení starších dílů rodinky v MP3, za tento počin jsem Českému rozhlasu velmi vděčný. Co ale nedokážu pochopit, proč veřejnoprávní médium ukončuje spolupráci s tak kvalitními autory, jakými pánové Kaiser a Lábus bezesporu jsou. Nechce se mi věřit, že by šlo o finanční stránku, vždyť se poplatek za rádio neustále zvyšuje a v budoucnu ještě zvyšovat bude. Také nevěřím, že by oba zmiňovaní pánové měli přehnané nároky vůči vašemu rádiu, vždyť mají tolik jiných aktivit (a myslím že i lépe placených). Navíc jsem si jistý, že Rodinka není pro její autory zdrojem příjmů, ale hlavně jde o potěšení jejich i tisíců posluchačů. Takže bych chtěl využít svého práva jakéhosi spolusponzora Českého rozhlasu a vzkázat managementu: zvažte ještě jednou vaše rozhodnutí. Vždyť právě podpora aktivit "mimo hlavní proud" by měla být vaší hlavní náplní. To je to čím byste se měli odlišZovat od naprosté většiny všech rádií, vysílajících v monotónním duchu nekonečných zpráv a písniček. Pokud ale budete nadále trvat na ukončení spolupráce, doufám, že Rodinka Tlučhořů nalezne své místo na jiném rádiu, kde si ho budou více vážit.
S pozdravem,
R. Marsa

---
Vážení,
i mě je líto pořadu,který sleduji již od dob vysílání na Golemu,ale je mi celkem jasné,že na přemrštěné požadavky herců a režiséra nemůže Český rozhlas reagovat jinak.Panové Kaiser a Lábus například mimo honorář mají pokaždé erární kafe. A zkuste si spočítat kolik jich asi vypili.Pana Lábuse sem tuhle potkal a měl na sobě nový kabát,pan Kaiser si prý za peníze z Rodinky pořídil další chalupu a ješte si na ní drze připevnil nápis U Tlučhořů.
Někdo jim ty kohouty musel utáhnout a říct: v českém rozhlase vám už pšenka nepokvete!Bylo toho dost! Ať se český rozhlas nebojí a řekne pravdu!To se podivíte kolik jim vlastně my sami cpeme do kapes! Lidi nebuďte blbí.

S pozdravem ten co to prokouk a těší se na nové díly někde jinde
Marek Mráček

---
Dobrý den,je to šílené, ale co se dá dělat.Tutově je za tím nějakej bolševik,kterej to nemůže vydejchat!!!!!Nějakej normalizátor z rozhlasu má zase navrch!!! Peníze je jen debilní výmysl-je to vyloženě politická věc.Kde je těch-1 500 000 bolševiků,kteří tady byli po převratu????Opět jsou nenápadně-sice né u kormidla,ale i v podpalubí můžou dělat takovouhle rotyku.Takže keci o penězích, atˇ si nechaj pro Jakeše a comp.
Josef Nas...ý.

---
Dobry den

Aby som sa predstavila - som verna posluchacka Tluchorovic Rodinky. Mozem povedat, ze som si vypestovala akusi 'zavislost' na tomto brilantnom diele. Zijem uz 5 rokov v Australii a toto je jedno z mala kulturnych spojeni s mojou rodnou krajinou. Pana Kaisra a pana Labusa som ako sa u nas (na Slovensku) ludovo hovori 'zrala' uz od mala. Patrim k relativne mladnej generacii (vekova kategoria dcery p. Kaisra) ale dvojica Kaiser a Labus bola a je pre mna tak posvatna ako Lasica & Satinsky. Sprava o ukonceni serialu 'Rodinka' na vlnach CRo je nesmierne smutna a sokujuca.

Verim, ze je niekolko inych sposobov ako vyriesit danu financnu situaciu. Znizenie nakladov sa da urcite vyriesit aj inou cestou ako prave stratou toho najcennejsieho co mame. Je smutne, ze narodne radio si dovoli prist o jeden najvacsich NARODNYCH pokladov. Ja som nikdy nepisala ziadne ohlasy ale tato sprava mi nedala. Nenachadzam slov vyjadrit svoj obdiv a uctu k tvorcom tohto DIELA. V kazdej a jednej casti je nejake prekvapenie a aj ked si clovek pomysli, ze uz ho nic prekvapit nemoze - pani Kaiser a Labus vzdy vyrukuju s niecim tak fantasticky jednochym, perfektnym, premyslenym a prefikanym, ze clovek zasne - kam na to chodia?! :) Vazne, pani, nemam slov na to ako by som vam vdzala HOLD ale u mna mate Klobuk Dole, Ten najemocionalnejsi Potlesk za tak BRAVURNE dielo a neskutocnu Uctu.

Vazene vedenie Ceskeho Rozhlasu, napada ma jedine - NEBERTE NAM RODINKU!!!! NEBERTE NAM RODINKU!!! NEBERTE NAM RODINKU!!!

S pozdravom, Alica zo Syndey.

---
Vážení,

osobně považuji tento skvělý a jedinečný seriál za kultovní záležitost a jeho každodenní poslech je pro mne již takřka závislostí. Zpráva o ukončení spolupráce mne tedy hluboce ranila a zároveň evokovala několik otázek vůči vašemu vedení:

1) Je Radio Praha skutečně tak dobré, aby si mohlo toto dovolit? Já osobně poslouchám na této stanici pouze Rodinku... 2) Nenašly by se jiné pořady, jejichž zrušením by se ušetřilo? Myslím, že těch "zbytečnějších" je víc než dost... 3) Jako laikovi mi není jasná jedna věc: JAK MŮŽE BÝT VÝROBA TOHOTO JEDNODUCHÉHO SERIÁLU TAK FINANČNĚ NÁROČNÁ? OSOBNĚ POCHYBUJI O TOM, ŽE BY TVŮRCI BYLI PŘEPLÁCENI - KOLIK TEDY ZRUŠENÍM UŠETŘÍTE? ŘÁDOVĚ DESÍTKY TISÍC? PAK TEDY ZVÁŽÍM DALŠÍ PLACENÍ KONCESIONÁŘSKÝCH POPLATKŮ, JELIKOŽ DALŠÍ POŘADY NA VAŠÍ STANICI MNE NEZAJÍMAJÍ!!!

A poslední poznámka: POKUD BY SE NAŠEL SPONZOR, JEHOŽ ZÁSLUHOU BY SE SERIÁL DÁLE UDRŽEL, ČESTNĚ PROHLAŠUJI, ŽE BUDU KUPOVAT JEHO VÝROBKY, AŤ UŽ BY SE JEDNALO O COKOLIV!!!

Se zveřejněním tohoto emailu souhlasím a vyzývám všechny, aby aktivně vystoupili proti této zvůli - uvědomme si, že my si platíme Rozhlas, a ne naopak!!!

S pozdravem všem kolegům-příznivcům Tlučhořáků,

Zdeněk Brtnický

---
Zdravím autory RODINKY!

  Nenechte se zdeptat tímto podivuhodným rozhodnutím  Českého rozhlasu!! Ještě je tu Kotek!!!!!

Věřím , že za jeho pomoci a dalších rozumných lidí s nadhledem a smyslem pro humor a nadsázku se podaří RODINKU zachovat.Páťo, Boženo, Růženo, Patriku a Mirko my věrní posluchači Rodinky jsme s Vámi!!! Nenecháme vás zničit přihlouplým "managerem" z rozhlasu, který si myslí, že za peníze koncesionářů nestojí za to zachovat původní český seriál, který nemá ve světě obdoby.Fuj a hanba !!!!!

  Doufám, že Mirko napíše pamflet, který zašle všem odpovědným!!! Bude li třeba rád přijedu do Prahy demonstrovat před rozhlas a vyjádřit tak svou morální podporu tomuto projektu!!

S pozdravem
MUDr.Petr Jeníček
Most

---
Vážení,

s politováním jsem přijal zprávu o ukončení vysílání rodinky, miloval jsem noční maratony s hrdiny Rodinky, kteří se ozývali ze starých kazet a nyní ve formátu mp3 z přehrávače. Za sebe můžu říci, že je to ale veliká škoda a myslím, že ani kamarádi ze Skalska a MB nebudou rádi, že na vlnách ČRo tento obdivuhodný seriál končí.

Doufám jen, že jiné třeba "neveřejnoprávné" médium bude ke svobodě tvorby vstřícnější. Myslím, že to stále i po 17 letech potřebujeme.

S vřelým pozdravem a s přáním záchrany pro takovou normální českou rodinku,

Petr Volf

---
To neni možné , že to Čro položil. Doufám že budete vysílat i nadále, třeba na nějakém jiném radiu. Hlavně nám dejte včas vědět, jinak to asi nepřežiju. Muj život by bez Rodinky byl o polovinu chudší. Přeji Vám hodně dalších skvělích dílů Rodinky a hodně dárků pod stromeček, ale ne jako je tento. Zdravim ccelou Tlučhořřovic rodinku a její tvůrce.

Martin

---
Dobrý den, vázení prátelé,

precetla jsem si zprávu o zrusení Rodinky se znacným zpozdením, presto cítím potrebu reagovat. Doufám, ze si Ceský rozhlas uvedomuje, ze rusí ikonu své tvorby, neumím si predstavit podnik, který by neco takového udelal. Ze je to z financních duvodu se mi nechce verit. Lze rici, ze seriál me provází zivotem a pánové Kaiser a Lábus by mi v nem chybeli. Nezbývá mi nez doufat, ze se jedná o nejakou tu recesi a ze si tvurci jen chteli overit, kolik lidí by eventuálně slo do stávky. Muzete si me zapocítat. Dokud zbývá nadeje, budu doufat. (Pokud by se náhodou nejednalo o legraci a tato zpráva je pravdivá, pak bych uvítala, kdyby se odpovedný orgán nad sebou vázne zamyslel a odpovedel mi na otázku: Komu tím prospejete??). A kdyby to snad melo být naposledy, pak své oblíbené dvojce dekuji a preji jim, aby jinde nalezli lepsí zázemí.

Díky Alena Zábojníková

---
Dobrý den
Vaše zpráva mě velice nemile překvapila a musím říct, že jste všem fanouškům Rodinky dali k vánocům "pěkný" dárek. Jenom by mě zajímalo jakou úžasnou sumu ušetříte na dvou hercích a jednom režisérovi, kteří jednou týdně a to pouze za pomoci svých hlasů a svého talentu stvoří krátký čtvrthodinový program a jak tuto ušetřenou sumu využijete. A velmi mě překvapuje, že ČESKÝ rozhlas se svými několika kanály a financemi z rozhlasových poplatků, a jistě i dalšími finančními zdroji, si nemůže dovolit podpořit nejúžasnější ČESKÝ rozhlasový seriál. Je to ostuda, kterou překonají jenom naši politici.
Hanba Vám.

S pozdravem

Filip Rossler

---
1. Konec nekonecneho serialu, ach, jak cimrmanovske.
2. Svejk taky zustal nedokoncen.
3. Jinak: No comment.

Pavel Sebek
St. Louis, Missouri, U.S.A.

---
Nesouhlasím s ukončením tohoto seriálu, snad tam nakou kačku ještě najdete na další působení Tlučhořů.
Schmidtová J.

---
Dobrý den, děkuji moc za uveřejňování seriálu rodinka. Začal sem ho sledovat již na rádiu Golem a rád jsem si ty staré časy připomněl. Přeji hodně štěstí a prosím pokračujte s uveřejňováním dalších dílů.
Štěpán Musil

---
Milé rádio,

včera jsem se dozvěděl, že Rozhlas chce z finančních důvodů zrušit vysílání Rodinky Tlučhořů (nekonečného seriálu Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera). http://www.radio.cz/cz/rodinka

Prosím, změňte svoje rozhodnutí!

Rodinka Tlučhořů, která se vysílá už více než 15 let, je nejen fenoménem, který nemá ve světě obdoby, ale především kvalitním uměleckým pořadem. Myslím, že svou kvalitou, ušlechtilým humorem a dalšími atributy, je srovnatelná snad jedině se seriálem Simpsonovi.

Kdyby to šlo, navrhl bych Rodinku a její protagonisty na cenu Thálie.

Pro mnohé z nás se Rodinka stala pořadem, na jehož vysílání se těšíme celý týden. Myslím, že Rodinka Tlučhořů je přesně ten typ pořadu, který se do skladby vašeho rádia hodí. Rodinka je pro nás kamarádem, který je schopen rozveselit. U nás doma ji posloucháme všichni.

Přiznám se, že občas dokonce zapomínám, že Páťa Tlučhoř, Božena, Patrik, Růžena, básník Mirko Hýl a další nejsou skutečné postavy, nýbrž že vznikají někde ve studiu mistrovstvím Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse.

A ještě něco: Jsem přesvědčen, že Rodinka je svého druhu psychoterapie, při níž Jiří Lábus a Oldřich Kaiser léčí svým humorem duši našeho národa z postkomunistického mindráku. V tomto ohledu plní Rodinka v naší kultuře podobnou funkci jako například Cimrmani.

Nakonec, kdo jiný by měl tvorbu takovéhoto pořadu podporovat, než právě veřejnoprávní rádio?

Prosím, nerušte Tlučhoře!

srdečně váš posluchač
Václav Vašků
fotograf

---
Dobrý den,

zpráva o ukončení vysílání Rodinky mě dost zarazila, ale pokud se bude vysílat jinde, tak v tom zas takový problém nevidím. Možná se Rodince dostane i důstojnějšího vysílacího času. Díky Českému rozhlasu mám ale všech 763 dílů i ten Na plovárně s Mirkem Hýlem na CD a baví mě bez ohledu na to, kde byly vysílány. Za to mnohokrát děkuji. Jo a ještě mě napadá, že jediný, kdo by mohl zařídit setrvání Rodinky na ČRo, je Kotek... ;-)))
Co takhle na závěr vypsat po čtyřech letech opět soutěž "O titul znalce...." Moc mě to tenkrát bavilo.
Neuvažujete třeba o reprízách Debat u umakartového stolu (předchůdce Rodinky)?

Díky a hodně úspěchů v novém roce

David Potyš
Tlučhořolog

---
Vážení Tlučhořáci,

s velkým zklamáním jsem se dnes dozvěděl, že Vaše působení na vlnách ČRo končí. To je opravdu blbá zpráva, protože jsem Vaším velkým fanouškem a nechápu proč zrovna na Vás se někdo rozhodl šetřit. Pravidelně jsem si každý týden stahoval nejnovější dily a vždy jsem se těšim na další.

Pracuji a žiji už 4 roky v Něměcku a tohle pro mě bylo vždycky příjemné pojítko z domovem a hlavně s kvalitním humorem....obzvlášť se mi líbí Mirko Hýl....ta postava je prostě geniální!

Takovou kombinaci vzdělání a zároveň ....(jak to říct slušně?)... vilnosti jsem nikde neviděl ani neslyšel! Gratuluju ke geniálnímu vtipnému nápadu.

Doufám a přeji Vám ať v co nejkratší době najdete nějaké rádio, které Vám dá prostor. Nechápu proč Čro nešetří někde jinde.

Michal Sodomka

---
Vypadá to, že jsem u seriálu o Tlučhořovic rodince strávil dost příjemných chvil na to, aby se v mém svědomí ozval červíček nevyřčených díků. Snad ho tento dopis (e-mail) umlčí.

Nedisponuji výřečností Mirko Hýla, takže tento text bohužel nebude dostatečně trefným díkem, ale přesto se o to pokusím: Děkuji. Ano, vím, je to stručné, ale je to od srdce :-). Poslech každého dílu Tlučhořovic rodinky považuji za příjemně strávenou čtvrthodinku, jenž mi nejen umožní obdivovat improvizační um pánů "Kailábistů", ale i rozehrát v představivosti obrazy jedné neobyčejně obyčejné rodiny. Oldo, Jirko, děkuji vám a přeji do dalších dílů hodně nápadů a elánu.

CeBrk

---
Rozhlas se zbavuje svého nejrozhlasovatějšího ledoborce.
Co takhle zrušit nějakou dechárnu (stejně jí ještě zbyde dost), nebo nějaký podobný linoleum.
Anebo radši zrušit povětšinou slizkej povrchní Radiožurnál, kterej nás nikdy nevychovával a neodkojil, a nikdy mi nemůže být tou pravou krupicovou kaší. Poslech Tlučhořových je totiž také koletivní zážitek.
Ano, Rodinka poznamenala celé generace některých druhých z nás. A za to Dík.
Sorry,
Váš posluchač

---
Zdravim Rodinku a Radio Prahu,

predevsim Vam chci podekovat za Vasi stranku kde zverejnujete kazdy novy dil Rodinky, ale i za to ze jste si dali ohromnou praci sehnat a archivovat kompletne vsechny dily od pocatku vysilani.

Jelikoz ziji v USA, nemam moznost poslouchat Tluchorovi v radiu, a vy jste muj jediny pristup k poslechu. Moc me mrzi ze Radio Praha s timto projektem konci. Doufam ze budete i nadale zverejnovat dalsi dily, i kdyz budou vysilane jinym radiem.

Preji vam hodne stesti.

Vas verny internetovy posluchac.

---
Dobrý den!
Jako většina posluchačů Českého rozhlasu i já jsem nevěřil a neustále nevěřím, že Rodinka na tomto médiu konči!! Připojuji se k příspěvku jednoho posluchače, který žil v cizině a Tluchorovic mu pomáhali v snadnějším přežití. Já se po šesti létech vrátil ze španělské Barcelony a Rodinku jsem poslouchal takřka neustále. Každé zpoždění nového dílu na stránce pro mě bylo velkým zklamáním o to větší radost se zveřejněním dvou dílu později. Zkrátka Rodinka se pro mě stala součástí denního života.
Rozhodnuti o stahnuti serialu z visilani mi pripada, jako jedna z absurdnich situaci, kterou nam panove Kaiser i Labus doposud pravidelně předkládali a tím nás bavili a pomáhali zapomenout na každodenní starosti.
Doufám, že Rodinku si budeme moci vychutnávat, jako doposud, ikdyz to bude na jiném médiu.
Všem tvůrcům seriálu ze srdce dekuju za nádherné chvíle strávené z vaší prací!!!!
Samozdrejme souhlasím s zveřejněním mého příspěvku a těším se brzy na slyšenou.

Březina Michal

---
Už jsem to TU psal. Neumím is představit usnutí bez Tlučhořů. Tak nevím kdo mě zase ***** zivot mě a dětem. Jsem fest v šoku. Našli jsme inteligentní humor a milujeme ho. O co tady vlastně jde?

---
Dobrý den,
je mi fakt líto, že Tlučhořovi končí. Každý týden jsem se těšil na nový díl. Pamatuji si jejich začátky na Golemu, které jsem v "neskutečný" kvalitě chytal a díly si tehdy nahrával na kazety :-)
Opravdu je mi to moc líto. Klidně bych za stažení každého nového dílu v mp3 platil. Rozhlas přece musí mít přehled o přístupech na jejich web a kolik lidí si díly stáhne. Tak nějaký příspěvek za každý stažený díl by mohl pomoci vyřešit finanční situaci.
Jak psal jeden z truchlících peřede mnou, tak reklama by možná taky pomohla.
Jestli skončí, bude to opravdu škoda.

Kozina Jiří

---
no toto je vrchol všeho, oni chcú prestat vysilat Tlučhořáky no to je vrchol drzosti jak by řekla moravská Vlasta z Rodinky a já se k ní připojuji ,doufám že vydržíte a snad proboha neskončite uplně .Také jako jeden přiznivec rodinky usínám každy den s nějakym pdílem Tlučhořáků.

Zdeněk

---
Vážení tvůrci seriálu, Vážené vedení ČRo,

s lítostí v duši jsem si právě přečetl smutné řádky o ukončení vysílání Rodinky na vlnách ČRo, je to velmi smutné, že seriál takovýchto kvalit,
reflektující prakticky veškerý vývoj naší polistopadové společnosti v téměř všech jejich vrstvách, napříč celým spektrem celého národa musí končit a to na vlnách veřejnoprávní rozhlasové stanice. Sám jsem příznivcem tohoto seriálu již od svého útlého mládí až do nynějška, kdy mi je 28let a stále jsem seriálu věrný. V kolika krizových situacích mi jejich humor pomohl, v kolika smutných okamžicích jsem se obracel k jejich humoru a nyní, když po vypjatém pracovním dni potřebuji trochu humoru obracím se znovu.
Jsem opravdu smutný z tohoto faktu, nechápu proč se na tak úspěšnou serii, která překonává veškeré hranice, tvoří kulturu českého humoru a naprosto perfektně zobrazuje charakteristické české vlastnosti, pánové tvůrci jsou herci, sociology, psychology, demografy a politiky v jedné osobě. Je to druh zábavy na který se obracím nejenom pro zábavu, ale i ve chvílích kdy človeku není zrovna nejlépe a věřte nebo ne pomáhá.
Prosím o zachování tak skvělého díla na vlnách ČRo, nevěřím ,že není jiného pořadu, který by mohl program opustit.
S pozdravem
MUDr.Robert Trmal

---
Český rozhlas chce zrušit nejlepší pořad, který vysílá?
Takové hlouposti vůbec nemůžu uvěřit!
Prosím, změňte své rozhodnutí, a dejte naopak Tlučhořovým lepší vysílací časy a více repríz!

Saša Hrbotický
Praha 8

---
Vážení přátelé, zpráva o ukončení seriálu na vlnách Čro2 mne velmi nemile překvapila. Mám pocit, že přestěhování Rodinky na soukromou stanici bude zřejmě počátkem konce tohoto "nekonečného" seriálu o některých druhých z nás - samozřejmě k tomu dříve nebo později musí dojít, ale čekal jsem že to ještě hezkých pár let vydrží. Doba radia Golem, kdy se reprízovala 2x denně, což byla jediná hlavní výhoda oproti Čro, je už nenávratně pryč. Pokud již tedy nebudou vysílány nové díly, bylo by možné alespoň zachránit na Českém rozhlase cyklus Tlučhořovi před deseti lety? Máte informace o tom, jestli i na nové stanici bude navázano s vysíláním historických dílů Rodinky? z webu je stahovat nechci S přáním pěkného dne Lukáš Klégr

---
Tak v tom případě ať ČRo nebere moje koncesionářské poplatky, protože Tlučhořovi jsou jediné co od nich poslouchám. Zavání mi to nějakým soudružským zákazem anebo jiným politickým lobingem, protože moji miláčkové Tlučhořáci je nešetří.

---

Drahá rodinko,
tvé plánované stažení z českého éteru mě poněkud zaskočilo. Určitě nejsem jediným posluchačem Českého rozhlasu, který si tě pravidelně a s radostným očekáváním každý týden pouští do uší i do srdce. Brala jsem tvou přítomnost na ČRo jako samozřejmost - jde přece o veřejnoprávní médium, a jako takové musí vysílat pro všechny možné skupiny a menšiny obyvatel České republiky. Má pořady pro Slováky, pro Romy, pro gaye a lesbičky, pro děti, pro milovníky vážné i alternativní hudby - a do konce roku také vysílání "o některých druhých z nás". Tvým stažením tedy porušuje svou zákonem stanovenou úlohu. Kdo jiný by se tě měl ujmout, ne-li veřejnoprávní rozhlas? Přesto doufám, že se někdo takový najde.
S přáním příjemné, veselé a stále plodné budoucnosti zdraví
Zdenka Burešová

---
Dobrý den,

Žádám o zveřejnění mého příspěvku včetně e-mailu.

Nekončete a využijte nějak WWW stránky Tlučhořů!! Vždyť je zde obrovský potenciál pro vybudování velkého portálu plného Tlučhořů ale i placené reklamy!! Ostatní investují do digitálních technologií a management Českého rozhlasu se bude zbavovat zavedené značky a určitě i obrovské návštěvnosti WWW stránek Tlučhořů?

Vždyť to trvá tak dlouho, než vzniknou zavedené WWW stránky, kam je možno umístit reklamu!

Kdo to vede Český rozhlas?? V době nástupu digitálních technologií nejde přeci jen o sledovanost samotného klasického vysílání stanice!!!

Prosím poraďte se např. firmy Seznamu.CZ ,která má dnes perfektní WWW stránky s největší návštěvností....

Ing.Slavomil Novotný
SlavomilNovotny@seznam.cz

---
Dobry den,

az teprve dnes jsem zjistil ukonceni vysilani na vlnach Ceskeho rozhlasu. Co napsat a nebyt pritom pateticky nebo i prinejmene velmi smutny. Rodinka je pro me naprosto srdecni zalezitost. Jiz vice nez rok se nachazim v Anglii, stahnul jsem si vsechny dily, abych prosel celou historii Rodinky. S Rodinkou jsem byl i v tech nejtezsich chvilich a ona byla se mnou, a nelze ani slovy popsat, hlavne po odstehovani od ceskych pratel, kde uz se nenachazim v pritomnosti ostatnich Cechu, jak mi tento serial leckdy pomohl, kdy mi bylo opravdu nejhur.
Ted jsem se najednou dozvedel o ukonceni tohoto naprosto genialniho serialu a je mi prinejmensim smutno. To je opravdu takova obrovska finacni zatez, ze Cesky Rozhlas nemuze pokracovat v teto velmi dlouhe tradici?To si nikdo z vedeni neuvedomuje, ze chce prerusit takovou dlouhou tradici? Neznam presne vysilaci schema CRo2, ale pochybuji, ze zrovna Rodinka by nebyla sledovany porad. Dnes je tech spatnych zprav na me nejak moc. Nejdrive umre francouzsky herec P. Noiret a potom toto.
Neslo by s tim neco udelat?

S pozdravem
Jakub Odvarka
Londyn

Nazdarek Tluchoraci,

dufam, ze coskoro najdete nove posobisko a budete vysielat dalej. Velmi by ste mi chybali keby to tak nebolo.

Vela zdaru

Milo

p.s. Ohlasy samozrejme zverejnite nech vsetci vedia aky ste skveli.

---
Redakce Českého rozhlasu
Pan Jiří Lábus, pan Oldřich Kaiser, pan Jiří Holeček

Vážení tvůrci,

dnes odpoledne jsem si jako každý týden otevřel odkaz na vašich stránkách, abych si poslechl nový díl rodinky. Na tomto místě bych chtěl podotknout, že pokud hledáte vyhledavačem www.google.cz slovo Rodinka, jsou stránky Českého rozhlasu prvním odkazem, který se objeví. Sdělění na vašich stránkách mne velmi zklamalo.

V minulých dvou letech jsem studoval na fakultě architektury v Nizozemí. V určité kulturní izolaci jsem hledal něco jednoduše dostupného a přitom příjemného. Nalezl jsem Váš seriál a tím i Rodinku v Nizozemí. S pravidelností jsem si stahoval zveřejněné starší díly a těšil se na začátky týdne a tedy na nové.

Poslech příběhů se stalo kulisou při tvorbě mých projektů. Genialita a humor tvůrců si zaslouží obdiv a o jejich vzdělanosti, bystrosti nemůže být pochyb. Jejich schopnosti reflexe každodenních situací a jejich brilantni hry s lidskými charaktery mne dokázaly donutit brát věci s nadhledem. Pomohli mi tedy i v náročných chvílích. A za toto děkuji.

Fakt, že se Český rozhlas rozhodl nepokračovat ve vysílání seriálu je dokladem, že si neuvědomuje své vlastní kvality. Nevole či neschopnost zajistit prezentaci kultury, v tomto případě autentické kultury znamená, že se tedy míjí se svým vlastním smyslem.

Konec seriálu na tomto médiu je ztrátou, a spíše ostudou.

Důvodem konce by finance rozhodně být neměly, možná by jen stačila kreativita a vůle managementu. Řešení je mnoho, například umístění reklamy na stránkách Rodinky, o které se zatím nikdo ani nepokusil.

Přeji Vám dobrou volbu

Vladimir Masinsky MSc.

---
Jsem velmi smutný, že ČRo již nebude vysílat můj oblíbený seriál. Mohl jsem jej tak poslouchat, ikdyž jsem nebyl zrovna v místě bydliště - jednak na internetu a jednak díky tomu, že ČRo 2 je celoplošná stanice. Přesto v koutku duše doufám, že případně ČRo najde nějaké prostředky, aby se pokusil ve vysílání pokračovat.

Děkuju i tak ČRo, že vysíláním tohoto neobvyklého seriálu skutečně naplňoval svoje poslání veřejnoprávnosti a vysílal pořady, pro někoho možná minoritních, které ale mají své věrné a skalní :-) příznivce!

XM

---
Dobrý den,

jsem velmi znepokojen nastálou situací. Když Český Rozhlas přebral Rodinku do svého vysílání byl jsem více než nadšen. Jen přeci toto rádio je možné naladit po celé Republice. Pravidelně jsem každý týden Rodinku a její osudy sledoval a sleduji již od roku 1992 nepřetržitě. Musím samozřejmě Český Rozhlas pochválit i za myšlenku a uskutěčnění zveřejňení všech dílu na internetových stránkách. Takto jsem měl možnost poslechnout díly, které jsem neslyšel nebo kdy jsem neměl čas poslouchat jej v daný čas ve vysílání. Uvědomuji si, že pod režijí Českého Rozhlasu vzniklo vícce jak dalších pětset pokračování úspěšné rozhlasové hry. Úspěšné, aspoň tedy myslím a proto mne velmi znepokojuje a hlavně překvapuje, že Český Rozhlas nemá peníze ani nadále zájem šířit na svých vlnách osudy echt české rodinky. Některé jejich hlášky a moudra používám úspešně i v běžném životě. Český Rozhlas mne opravdu, ale opravdu velmi, velmi moc zklamal. Myslím, že na něj i jako na rádio z velké části zanevřu, neposlouchal jsem jen Rodinku, ale pokud vedení rozhoduje takto, pak nevím. Jsem na rozpacích, četl jsem tuto zprávu 17.listopadu v den státního svátku a myslím si, že mi tato zpráva nejen zkazila celý den, ale jistě i celý víkend a docela mne to trápí. Aspoň napište na jakém rádiu bude nyní vysílána aby se veškeří fanoušci mohli od vás odvrátit tím správným směrem, k rádiu, které tento zájem o vysílání rodinky mám. Jen doufám, že to nebude regionální rádio a že budou i oni uveřejňovat na internetu odvysílané díly. Pokud to tak nebude pak věřte, že jsem ochotný z organizovat demonstraci na zachování Rodinky před Vaším rádiem. Myslím si, že lidí, kteří Rodinku poslouchají je stále dost, ale je jich i dost, kteří ji neposlouchají. Nezbývá mi než dodat, že jste mne opravdu zklamali. Dnešní svět se zajímá jen o peníze. Budiž, ať si na ušetřených peněz z Rodinky vaše vedení pěkně ustele a ať se jim hezky spí, s vědomím, že zase někde ušetřili.

S neupřímným pozdravem velmi zarytý fanoušek Páti, Boženky, Patrika, Růženky, Mirko Hýla alias Jaroslava Lulo alias Anety Hýlové, Dominika, Belzebuba, Ropuchy, Krupky, Dr.Hanátka, Zlaty Chudé, Kotka i jeho syna, a mnoho a mnoho dalších postav.
Pavel Mondek

PS: Souhlasím se zveřejněním tohoto meilu a doufám, že se nebudete bát a ukážete ho všem, souhlasím i se zveřejněním mého jména, které už na vašem webu jednou je, jelikož jsem kdysi vyhrál diplom znalce Tlučhořologie na který jsem dodnes pyšný.

---
Vážení přátelé,

pevně doufám, že vám někde podaří Rodinku upíchnout. Informace, že na Čro2 končí, je šokující. Hlavně, že je tam prostor na "hovornu" alias žvanírnu, a podobné koniny...

Zdar a sílu!

Marek Pocestný

---
Nemám slov, je to strašná škoda, a nechce se mi věřit, že je to jen kvůli prachům. To už musej mít smlouvu připravenou s jiným rádiem, jinak by nekončili. Chce se mi je přesvědčit aby zůstali, asi je to ale zbytečné, že?

Věrný posluchač ještě z dob začátků tohoto seriálu na rádiu GOLEM, Karel Průša

---
Dobrý den Rodinko, dobrý den pane Kaisře, dobrý den pane Lábusi.

Nemám ve zvyku si dopisovat s televizními ani s rozhlasovými herci a tvůrci, tím méně psát jim jak skvělí jsou, nebo jak důležitá je pro mě jejich tvorba. S Rodinkou jsem se setkal již na jejím začátku - tedy na radiu Golem. Měl jsem ji tenkrát rád a čekání na další díl rámovalo náš pracovní týden a rozptylovalo nás od předstírání práce v počátcích budování (tehdy) nereálného kapitalismu na půdorysu (tehdy i stále) reálného socialismu. No prostě to bylo fajn. Nedovedl jsem si ale představit, že to vydržíte spolu tak dlouho a když se podívám na to množství natočených dílů a práce s tím spojené, připadá mi to opravdu nekonečné. Co všechno se změnilo a událo okolo mě od té doby! Ách jo - pateticky jsem se zasnil...

Pak se mi na pár let Rodinka ze života vytratila, ale stále jsem vnímal to, že jede dál. Díky mému kamarádovi jsem později, již v éře MP3, získal všechny tehdy natočené díly. Měl jsem možnost si poslechnout asi 500 dílů, které jsem už zapomněl, nebo ani neznal. Znovu mě okouzlila, obdivoval jsem se vaší práci a stal jsem se 'aktivním vyhledavačem' nových dílů Rodinky na internetu. Poslouchal jsem ji při práci (bohužel poslední doobou ji nemůžu už jen předstírat), ale také před spaním. Dá se říci, že od té doby usínám s Rodinkou na uchu. Zvykl jsem si na to. Mimo jiné i proto je pro mě Rodinka důležitá. Občas jsem vaše mluvené slovo prostřídal s díly dalších mistrů (ano, ano). Svěrák, Smoljak, Werich, Voskovec, Horníček, Šimek, Grossmann, Sovák apod. Prostě rád pracuju a usínám u mluveného slova ? možná mi v dětství málo (nebo naopak hodně) vyprávěli pohádky. Kupuji si kvůli této své vášni staré rozhlasové hry a čtené knihy z archivů rozhlasu.

Byl jsem kdysi rád, když Rodinku 'zachránil' právě ČRo - přišlo mi to docela logické a trvalé řešení. No - ukázalo se, že jsem se trochu mýlil. Trvalé nebylo. Nevadí - naštěstí si myslím, že existuje řešení. Koneckonců vy jste napsali, že budete natáčet (a někde i vysílat) dál. To je super zpráva - a asi už víte jak a kde to bude.

Mám ale pro vás (a tím se dostáváme k tomu, proč jsem se ve skutečnosti odhodlal k tomu vám napsat) návrh. Nechtěli byste vysílat po internetu? Mít vlastní rádio? 'Rádio Páťa' - třeba. A mohlo by to být opravdu docela interaktivní radio. Propojovat jednotlivé díly s dalšími vstupy, či web kamerou. A podobně. To nemá ani smysl psát, co všechno by to pánům K + L umožňovalo!! A dnes to není přeci vůbec složité či finančně náročné.

Budu vám vděčný za odpověď a hlavně za zprávu kde budete dál. Těším se na další díly. Přeji vám všem hodně zdraví a pevné vůle pokračovat.

Karel Kut, Zeleneč u Prahy

---
prave jsem si precetl na webu prohlaseni o konci vysilani serialu na vlnach CRO a neverim tomu co vidim

ktera pomazana hlava je za tento nesmyslny krok odpovedna ????
LEGENDARNI SERIAL svou formou nemajici obdoby snad ani ve svete ! musi pryc kvuli penezum ??
to se v ramci vln a poradu CRO nenajde nic jineho kde byse melo setrit ????
JA SI MYSLIM ZE ROZHODNE ANO !
nebo snad kazdy dobry rekord ma byt po zasluze potrestan ?
kolik poradu CRO ma tolik fanousku a kolik jich muze vychazet treba na CD ?
KDO JINY NEZ VEREJNOPRAVNI MEDIUM MUZE ZAJISTIT PLYNULE TRVANI PORADU ?
RODINKA JE TEDY ODSOUZENA POSTUPNE A POTUPNE CESTOVAT NAPRIC SOUKROMYM ETEREM -KDE SE TU ZNELIBI 1 A ONDE DRUHEMU AZ NAKONEC LIDI PRESTANE BAVIT VECNE LOVIT KDE ZROVNA ZASE JE A V KOLIK BUDE ?
jestli je demokraticke zrusit tento porad ve verejnopravnim mediu pak ja timto vyuzivam Vami dane demokraticke moznosti a tomuto BLBEMU kroku JASNE RICI SVE "PROSIM NE !!!"
a jestli opravdu nejsou penize na porad jehoz vehlas siroko presahuje ramec CRO vyzyvam timto dalsi fanousky ke sponzoringu !
RAD BUDU PRAVIDELNE PRISPIVAT -zaplatme si sami oblibene umelce !
TITO ZA TO TOTIZ STOJI !

PS: podotykam ze jsem jiz davno tricatnikem

---
Nazdarek Tluchoraci,

dufam, ze coskoro najdete nove posobisko a budete vysielat dalej. Velmi by ste mi chybali keby to tak nebolo.

Vela zdaru

Milo

p.s. Ohlasy samozrejme zverejnite nech vsetci vedia aky ste skveli.

---
Co se tam u Vás děje? Tlučhoři mají být zrušen?A proč Pro boha?Přestal vungovat VÁŠ SERVER NA KONTAKTY.My chceme Tlučhoře na Vašem rádiu a serveru a na rádiu.