Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
27-10-2020, 01:16 UTC
Olympijské discipliny a čeští sportovci
 

Krasobruslení

Krasobruslení je rozděleno na tyto disciplíny: Krasobruslení jednotlivců, sportovních dvojic, tance na ledě a skupiny synchronizovaného bruslení. Krátký technický program a delší volnou jízdu mají jednotlivci, sportovní dvojice a synchronizované bruslení. Hodnotí se technika, choreografie, interpretace, originalita hudby a kvalita provedení. Povinné technické prvky jsou pro muže v krátkém programu dvě krokové sekvence, tři spiny ve dvou různých pozicích, dvojitý axel, trojitý skok a trojitá kombinace, jejíž součástí je dvojitý nebo trojitý axel. A pro ženy jsou to jedna kroková sekvence, tři různé pirulety, spirálová sekvence, dvojitý axel, dvojitý nebo trojitý skok a kombinace trojitých nebo dvojitých skoků. U soutěžních dvojic je těchto prvků osm. Jsou to sólové skoky, sólové pirulety s výměnou nohou, pirulety v páru, spirála smrti, twist lift a spirálová kroková sekvence.

Tomáš Verner


Jednotlivci
Krasobruslaři závodí v krátkém (technickém) programu a poté volné jízdě, při nichž musí předvést určitý počet povinných prvků. Hodnotí se choreografie,technika a kvalita provedení, originalita hudby a interpretace.

Sportovní páry
portovní dvojice při závodu absolvují krátký program s určenými povinnými prvky a volnou jízdu. Technické prvky jako skoky, piruety a krokové pasáře vyžadují velkou přesnost a soustředěnost soutěžní dvojice.

Tance na ledě
Závodníci tančí dva povinné ( vybrané z 18 tanců) , originální (závodníci mají zadaný typ tance, rytmus a tempo) a volný tanec

Zpět na hlavní stránku