Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
29-11-2020, 20:41 UTC
Projekty
 Autor:
Výsledky soutěže Radia Praha

Soutěž začala krátce po 100. výročí narození osobnosti, o kterou šlo a psát jste nám mohli do konce roku 2006. Na Nový rok 2007 jsme si pak připomněli smutné výročí skonu tohoto muzikanta a skladatele, zakladatelské osobnosti moderní české taneční a jazzové hudby. Jeho jméno pochopitelně zní:
JAROSLAV JEŽEK
Z více než 130 odpovědí byla jen jedna-jediná nesprávná. Pro určení vítězů byla dána dvě různá kritéria: oznámili jsme, že odměníme tři posluchače podle nejvčasnějšího doručení odpovědí a pak že vybereme tři z těch, kteří ke správné odpovědi připojí i krátký komentář k osobnosti nezapomenutelného skladatele.
Jako vůbec první nám napsal pan Michael Betsch z Tübingenu v Německu. Dostane od nás přenosný radiopřijímač a také CD s Ježkovou hudbou z produkce vydavatelství Radioservis.
Stejné CD a také notové sešity od hudebního nakladatelství Českého rozhlasu pošleme dalším pěti vítězům. Rodina Surovcova ze švýcarského Guntenu, která správně odpověděla jako druhá v pořadí a do třetice se stihl ozvat pan Luděk Rosendorf, který se podepsal jako Čecho-australan, který ale v současnosti pracuje v Číně.
A pak jsou zde tři vítězové, kteří nás zaujali svými postřehy a komentáři:
Pan Piotr Sullik ze Świnoujścia v Polsku si zavzpomínal na desky, které si jako milovník jazzu pouštěl ještě na starém gramofonu rychlostí 78 obrátek.
Pan Christoph Irving se zase ´zavázal´, že bude propagovat Ježkovo dílo v Holandsku, kde dnes bydlí.
A za jeden z nejhezčích dopisů rádi odměníme i pana Vlastislava Frýdla z Pierrefonds v Kanadě, který si kdysi na letních osadách zpívával Babičku Mary, aniž by tehdy věděl, kdo byl jejím autorem. Dnes to samozřejmě ví víc než dobře.
Všem, kdo nám napsali, děkujeme za přízeň.