Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
25-11-2020, 00:32 UTC
Projekty
 Autor:


Mezinárodní festival dokumentárního filmu JIHLAVA 2006

Český dokumentární film, který proslul významnými tvůrci, má už dlouho pevné divácké zázemí a v současnosti se mu daří oslovovat stále širší vrstvy publika. V Jihlavě se na konci října už několik let koná oslava dokumentárního filmu mezinárodního významu, která hostí nejen český, ale i evropský a světový dokument.
Výjimečnou příležitostí setkat se s kvalitními dokumentárními filmy je i letošní, jubilejní 10. ročník jihlavského festivalu.
Ústředním bodem festivalového programu jsou dvě soutěžní sekce: ČESKÁ RADOST představuje přehlídku nejnovějších českých filmů a sekce MEZI MOŘI je mozaikou toho nejzajímavějšího ze středoevropské tvorby. Ostatní sekce zahrnují mimo jiné retrospektivy tvůrců (Průhledné bytosti), uvedení pozoruhodných (Dobré dílo) a jedinečných filmů (Zvláštní uvedení). Festival chce především objevovat výjimečná díla a odvážné tvůrce, závažná témata a působivou estetiku. V průběhu 6 festivalových dnů probíhají také filmové dílny, setkání s tvůrci, diskusní fóra a řada doprovodných akcí. Pestré informace o festivalu můžete získat na www.dokument-festival.cz
Související články:

Fotogalerie
Foto: Markéta Vaňková