Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
21-1-2021, 12:55 UTC
Projekty
 Autor:

Nikola Sudová, foto: ČTK Z posledních ZOH v Salt Lake City přivezla ČR jedinou zlatou medaili zásluhou akrobatického skokana na lyžích Aleše Valentu. I tentokrát odjíždí tříčlenná minivýprava akrobatických lyžařů s medailovými ambicemi. Jejich nejžhavějším želízkem však už není Valenta, nýbrž Nikola Sudová.
V olympijské kronice přichází řada na lední hokej. Ten je na každých ZOH spojen s velkým očekáváním české veřejnosti. V Turíně budou hokejisté útočit na jubilejní desátou olympijskou medaili v historii.
Kateřina Novotná, foto: ČTK V dnešní olympijské kronice se zaměříme na jednu z mladších sportovních disciplín a to rychlobruslení na krátké dráze, nebo-li tzv. short track. Kateřina Novotná je historicky jedinou reprezentantkou hájící české barvy, které se podařilo probojovat na olympijskou scénu.
Foto: www.snowboarding.cz Spolu s curlingem je nejmladším olympijským sportem snowboard. V Turíně bude psát teprve svou třetí olympijskou kapitolu. Vůbec poprvé se na hrách v tomto progresivním odvětví představí i čeští reprezentanti.
Pavel Churavý, foto: ČTK Dnes se zaměříme na severskou kombinaci. Právě vyslání naší pětice reprezentantů do Turína provázelo nejvíce otazníků. Nominační kritéria totiž splnili pouze Pavel Churavý s Ladislavem Ryglem, ale nakonec samotný MOV požádal o start českých zástupců v závodu družstev, pro který jsou dva borci pochopitelně málo.
Karol Divín, Ondrej Nepela, Jozef Sabovčík, Petr Barna - mnohým z vás je už teď jasné, že v dnešní olympijské kronice se budeme věnovat krasobruslení. V širším časovém horizontu se na slavné předchůdce bude snažit navázat Tomáš Verner - jediný český reprezentant na nadcházejících ZOH v Turíně. Nyní však devatenáctiletý bruslař stojí teprve na prahu své kariéry.
Jiří Džmura a Pavel Polomský, foto: ČTK V olympijské kronice dnes budeme pokračovat bobovým sportem. Ten neměl v našich krajích nikdy na růžích ustláno. Zatímco světová elita soutěží na ZOH od samého počátku, naši reprezentanti se objevili poprvé v ledovém korytu až před 14-ti lety.
Český biatlonista Roman Dostál, foto: ČTK Už za 17 dní začne největší přehlídka zimních sportů pod sluncem. Česká republika vysílá na jubilejní 20. ZOH do italského Turína rekordní 83-ti člennou výpravu. My si dnes i ve dnech následujících představíme jedn. sportovní odvětví a podíváme se i na případné medailové ambice našich reprezentantů.