Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
27-1-2021, 11:13 UTC
Projekty
 Autor:

11. ročník mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět
Během deseti let své existence se festival Jeden svět, organizovaný společností Člověk v tísni, vyvinul v největší lidskoprávní filmový festival v Evropě a stal se jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci Prahy a celé České republiky.
Jedenáctý ročník festivalu Jeden svět se bude konat v Praze od 11. do 19. března 2009, v průběhu března a dubna se uskuteční ve 30 dalších městech po celé České republice. Výběr z filmů Jednoho světa bude prezentován i v Bruselu a ve Washingtonu DC jako součást kulturního programu v rámci českého předsednictví v Radě EU.
Jeden svět je nejen filmovým festivalem, ale také diskusní platformou, která každoročně nabízí divákům možnost aktivně se zapojit do debaty nad aktuálními politickými a sociálními tématy. Nejinak tomu bude i v letošním roce – kromě krátkých debat po téměř všech projekcích budou fungovat tři debatní kina – Divadlo Archa, Městská knihovna a Francouzský institut. Zde budou každý den po projekci jednotlivých filmů organizovány panelové diskuse na aktuální témata.
Na on-line speciálu www.ceskatelevize.cz/jedensvet od 13. února každý týden přibývá jeden tematický blok s několika filmy, které je možné zdarma zhlédnout v celé délce. Postupně zde bude k dispozici 22 celovečerních filmů z různých zemí reflektujících proměny, kterými prošla střední Evropa za posledních dvacet let. Nosná témata letošního ročníku jsou voda, nafta, plyn, energetika, oteplovaní, ekonomika a finanční krize.
Související články:
 17.3.2019 Zprávy
 19.2.2019 Zprávy
 5.3.2018 Zprávy
 15.10.2017 Zprávy
 7.3.2017 Zprávy
 6.3.2017 Zprávy
 4.3.2017 Kultura
 21.2.2017 Zprávy
 7.7.2016 Zprávy
 30.3.2016 Zprávy
 16.3.2016 Zprávy
Všechny související články

Festivalová informační služba Radia Praha:
Projekt Jeden svět na školách
Program Jeden svět na školách využívá potenciálu dokumentárních filmů a dalších audiovizuálních prostředků k oslovení mladých lidí. Dokumentární filmy totiž nepřinášejí pouze informace, ale vzbuzují také zájem o problematiku, pomáhají získávat pozornost, vyvolávají otázky související s tématem. Cílem programu je prostřednictvím těchto materiálů, následných diskuzí, doprovodných publikací, stimulačních her a interaktivních metod výuky vychovávat mladé lidi k tolerantní interkulturní komunikaci, vzdělávat je v oblasti ochrany lidských práv a rozvojové pomoci. (Zdroj: www.jedensvetnaskolach.cz )
Fotogalerie festivalových kin
(Foto: Kristýna Maková)