Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
19-1-2021, 02:16 UTC
Projekty
 Autor:

Výstava v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur věnovaná padesáti letům československé a české egyptologie. Výstava mapuje působení egyptologů v Núbii a v Egyptě, přibližuje osobnosti "největších" českých egyptologů a sbírku pocházející z výkopů Československého egyptologického ústavu v dolní Núbii a v Abúsíru.
Foto: Štěpánka Budková

Výstava mapující padesát let české egyptologie a prezentující vybrané předměty objevené v Egyptě během výzkumu koncese v Abúsíru. Zahájení výstavy se zúčastnil i prezident České republiky Václav Klaus s chotí. Výstava je součástí cyklu prezentací všech egyptologických ústavů v Egyptském muzeu v Káhiře.
Foto: Český egyptologický ústav, www.mzv.cz

Výstava v Núbijském muzeu v Asuánu o působení egyptologického ústavu v Núbii. Inaugurace proběhla za účasti ministra vlády ČR a předsedy Legislativní rady vlády ČR JUDr. Cyrila Svobody, velvyslance ČR v Káhiře, Ing. Miloslava Staška, Prof. Dr. Miroslava Vernera z Českého egyptologického ústavu, guvernéra města Asuán generála Samíra Júsifa a zástupce předsedy Nejvyšší rady pro památky v Egyptě Dr. Muhammada Abdulfattáha.
Foto: www.mzv.vz