Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
27-1-2021, 11:45 UTC
Projekty
 Autor:
MFF KV 2008

Letošní 43. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 4. do 12. července a představí na 235 filmů, z nichž většina bude promítána v České republice vůbec poprvé.
V hlavní soutěži celovečerních hraných filmů se vedle zahraničních snímků představí také dva domácí, Děti noci Michaely Pavlátové a Karamazovi Petra Zelenky. O ceny za nejlepší dokumentární film budou soutěžit snímky René Heleny Třeštíkové a Bye Bye Shanghai Jany Bokové. V třetí soutěžní sekci pojmenované Na východ od západu se s nejlepšími filmy střední a východní Evropy utká komedie O rodičích a dětech režiséra Vladimíra Michálka.
Letošní festival bude zahájen filmem What Just Happened (Co se vlastně stalo) v hlavní roli s Robertem De Nirem, který zde také osobně převezme Cenu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Z dalších významných osobností se v Karlových Varech objeví např. britský herec Christopher Lee, herec Danny Glover ze Spojených států, mexický režisér Arturo Ripstein či legenda amerického dokumentárního filmu Les Blank. Sedmý festivalový den (10.7.) proběhne v sále hotelu Richmond koncert Markéty Irglové a Glena Hansarda, na kterém zazní písně z jejich filmu Once, ale i novinky z právě připravovaného CD.

 3.7.2020 Článek
 24.6.2019 Zprávy
 11.6.2019 Zprávy
 8.7.2018 Zprávy
 5.7.2018 Události
 3.7.2018 Zprávy
 3.7.2018 Zprávy
 2.7.2018 Zprávy
 30.6.2018 Zprávy
 29.6.2018 Události
 19.6.2018 Zprávy
Všechny související články

Poroty v Karlových Varech rozdaly filmové ceny
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, který se prestiží řadí k nejvýznamnějším západním filmovým událostem, skončil v sobotu předáním cen. Oba české snímky v hlavní soutěži nebyly bez úspěchu, hlavní cena ale připadla dánskému filmu Ukrutně šťastni.
Každý soutěžní film je zajímavý, říká Ivan Passer
Ivan Passer patří k významným tvůrcům české filmové nové vlny v 60. letech. Po emigraci do USA se mu na svoji profesi podařilo navázat. Režíroval více než 15 snímků, naposledy výpravné historické drama z kazašských stepí Nomád. V poslední době se na něho rozpomínají i ve vlasti. V loňském roce získal Českého lva za dlouhodobý přínos, letos byl jeho dílu věnován festival Arts & Film Telč. V závěru festivalu v Karlových Varech, kde současně předsedá porotě v hlavní soutěžní kategorii, převezme cenu za celoživotní dílo.
Česko má na festivalu v Karlových Varech v hlavní soutěži dva filmy
Je začátek července a jako každý rok mají filmoví fandové o mnoho důvodů víc navštívit a lázeňské město Karlovy Vary v západním výběžku Čech. Nejen kvůli horké minerálce a krásné krajině, ale zejména kvůli filmu.
Foto: Štěpánka Budková