Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
22-4-2021, 16:27 UTC
Projekty
 Autor:
Tereza Filinová
Externí redaktorka

cr@radio.cz

Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v současnosti pracuju jako redaktorka v knižním nakladatelství.
Do Českého rozhlasu mě v roce 2005 přivedla touha svézt se paternosterem a proniknout do tajů rozhlasové tvorby. Lákalo mě zejména poznat, jak vznikají rozhlasové dramatizace literárních děl a všechny další pořady spojené s literaturou. (Nebudu zastírat, že někde v pozadí stál také můj dětinský sen mít vlastní rozhlasový pořad, ve kterém bych si mohla pouštět hudbu podle svého gusta.) Ve skupině elévů mě pak ale naučili „točit ankety“ a „stříhat zvuk“ a – literatura neliteratura – rozhlasu jsem propadla nadobro. Od anket a reportáží pro různé redakce Českého rozhlasu a psaní článků do Týdeníku Rozhlas jsem se dostala do Radia Praha, kde připravuju rubriku Čeština, jak ji neznáte. Kromě toho čas od času natočím rozhovor či reportáž, a to převážně z oblasti kultury (zajímavé knihy, koncerty a jiné kulturní akce).
Přestože dávám čím dál víc přednost tichu (uprostřed přírody), zůstává rozhlas mojí velkou láskou – ať už hluboko do noci sestříhávám dvouminutový příspěvek, zkoumám mluvu svých přátel, sedím v nahrávacím studiu před mikrofonem a cítím, jak se mi nervozitou stahuje hrdlo, anebo jen naslouchám hlasu, který ke mně promlouvá z éteru a za kterým si mohu představit kohokoliv...


Články autora:
 5.5.2012 Spojit, nebo rozdělit? Čeština, jak ji neznáte
 28.4.2012 Ratifikovat, nebo neratifikovat? Čeština, jak ji neznáte
 21.4.2012 I obyčejná přídavná jména nás můžou zaskočit Čeština, jak ji neznáte
 14.4.2012 McŠvejk a další Čeština, jak ji neznáte
 7.4.2012 S křestními jmény si čeština umí vyhrát Čeština, jak ji neznáte
 31.3.2012 Nakupujete v IKEA, nebo IKEI? Čeština, jak ji neznáte
 24.3.2012 Schoda nebo zhoda? - I výslovnost má v češtině svá úskalí. Čeština, jak ji neznáte
 17.3.2012 Dvakrát a dost! Čeština, jak ji neznáte
 10.3.2012 O tabu v jazyce aneb Nadáváte na počasí? Čeština, jak ji neznáte
 3.3.2012 Máte raději E!E nebo Nahoru po schodišti dolů band? Čeština, jak ji neznáte
Všechny články autora