Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
18-1-2019, 07:40 UTC
Virtuální prohlídka Prahy
 

Staroměstské náměstí a radnice s orlojem

Karlův most

Malostranské náměstí a chrám sv. Mikuláše

Pražský hrad


Malostranské náměstí a chrám sv. Mikuláše

Na obrázek klikněte levým tlačítkem myši, tlačítko stále držte a myší pohybujte směrem, kterým se chcete rozhlédnout. Detaily obrázku si můžete přibližit pomocí tlačítka "+" a zmenšit tlačítkem "-" ve spodní části obrázku. Stiskněte tlačítko a pak klikněte na místo, které chcete přiblížit nebo oddálit.


(C) virtual-zoom s.r.o., all rights reserved


Chrám sv. Mikuláše
Praha 1, Malostranské nám.

Chrám sv. Mikuláše Jedna z nejvýznamnějších staveb pražského baroka s dominantní kopulí a zvonicí (architekti K. Dienzenhofer, K. I. Dienzenhofer, A. Lurago, 1704 - 1756). Také vnitřní výzdoba chrámu je ukázkou vrcholného baroka (J. L. Kracker, K. Škréta). Na varhanech zde hrál za svého pobytu v Praze W. A. Mozart. Přístupná je i zvonice chrámu sv. Mikuláše s vyhlídkou na Malou Stranu.


Nabízíme Vám virtuální procházky po dalších městech:
Karlovy Vary

Karlovy Vary Karlovy Vary nejsou jen proslulými lázněmi, ale také městem, s nímž je již téměř dvě století neodmyslitelně spjata produkce světově známého bylinného likéru či oblíbené stáčené minerální vody.
Kroměříž

Kroměříž Kroměříž patří mezi klenoty České republiky. Koncem roku 1998 byly zdejší zahrady a zámek zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.