Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
15-12-2019, 13:14 UTC
Soutěž Radia Praha 2007 - výsledky
 


Vážení posluchači,
přinášíme vám výsledky soutěže Radia Praha, jejímž ústředním tématem se v tomto roce stal český film. Ptali jsme se vás: "Na jaký český film nejraději vzpomínáte a proč?" Nejlepší příspěvek byl pečlivě vybrán porotou složenou z redaktorů Radia Praha. Členy poroty byli také šéfredaktor Radia Praha Gerald Schubert, ředitel Radia Praha Miroslav Krupička a ředitel Hotelu a rezidence CMC Petr Polakovič.

Došlo nám mnoho ohlasů, dopisů, a to jak poštou klasickou, tak i elektronickou. Z těch, které byly odeslány do 15. června 2007, vybrala porota ten nejlepší. Z každé jazykové verze postoupili dva finalisté, kterým pošleme větší pozornost, a osm dalších soutěžících, kteří budou také zvlášť oceněni. A navíc jsme připravili malý věcný dárek pro každého, kdo se soutěže zúčastnil.

A která odpověď zvítězila? Kdo ze soutěžících získal hlavní cenu, kterou do soutěže věnoval Hotel a rezidence CMC - dostupné ubytování nedaleko Prahy a středoevropská letecká společnost Sky Europe, týdenní pobyt pro dvě osoby v České republice?Celkovou vítězkou soutěže Radia Praha pro rok 2007 se stala

KLARA PEDIŠIC Z CHORVATSKA,

srdečně jí tímto blahopřejeme!


Příspěvek, který nejvíce zaujal porotu, si můžete přečíst tady:

V Záhřebu právě probíhá cyklus českého filmu, který umožní chorvatským zájemcům o českou kinematografii podívat se na některé z českých klasiků šedesátých let, jako jsou například: první filmy Miloše Formana, díla Jána Kadára a Elmara Klose a Jiřího Sequense tematizující druhou světovou válku. Právě tento cyklus mě inspiroval k odpovědi na vaši otázku a to zejména, když jsem na programu spatřila titul "Rozmarné léto", který mi ihned oživil v paměti film, na který jsem se dívala už víckrát a který mne pokaždé zaujme ssvojí kouzelnou atmosférou.

PokračováníFinalistka české redakce:


Dalšími oceněnými jsou:
  • Piotr Sulik z Polska,
  • Vlastislav Frýdl z Kanady,
  • Ludmila Čiževská z Ukrajiny,
  • Jaroslav Krošlák ze Slovenska,
  • Dominik Galusek z Velké Británie,
  • Jolana Jilek z Austrálie,
  • Karel Janouch z Kanady,
  • Julius Hodúl z Austrálie.


Všem zúčastněným děkujeme za příspěvky, těšíme se na vás i v příštím ročníku soutěže.

Vaše Radio Praha