Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
18-1-2020, 19:47 UTC
Jak poslouchat Radio Praha
 
24 hodin denně téměř kdekoli na světě můžete poslouchat Radio Praha v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, ruštině nebo v češtině. Vysíláme na krátkých vlnách, prostřednictvím satelitů a kabelových rozvodů, po internetu a někde i na velmi krátkých vlnách (FM). Podrobnosti o tom, kdy, kde a jak lze vysílání Radia Praha zachytit, přinášejí následující odkazy:

Nalaďte si:
/ Krátké vlny / Satelity a kabel / Internet / FM v Severní Americe/

Krátké vlny

Krátké vlny jsou tradičním médiem pro poslech pořadů Radia Praha. Na KV nás můžete slyšet téměř na všech kontinentech a jediné, co k tomu potřebujete, je rozhlasový přijímač s možností příjmu KV. Krátké vlny jsou dosud nejrozšířenějším způsobem poslechu rozhlasových stanic, vysílajících do zahraničí.

Frekvence na KV
Proč rozhlasové stanice mění KV frekvence?

Satelity a kabel

V mnoha částech světa je možné poslouchat Radio Praha přes satelit. Satelitní přenos pořadů Radia Praha zajišťuje společnost World Radio Network (WRN). Máte-li doma satelitní anténu, je pravděpodobné, že můžete poslouchat pořady Radia Praha ve velmi dobré kvalitě z televizního přijímače. V současné době lze přes satelit zachytit vysílání Radia Praha v angličtině, němčině, španělštině a češtině. V některých městech jsou naše pořady distribuovány v místních kabelových sítích. Úplný přehled vysílacích časů a frekvencí na satelitních kanálech WRN (včetně pořadů Radia Praha) naleznete na http://www.wrn.org/tuningin.html.

Informace o novém satelitním kanálu Euromix společnosti WRN najdete na adrese http://www.euromixonline.com.
Internet

Radio Praha je možné poslouchat také po internetu ve formátech RealAudio a MP3. Poslouchat můžete živé vysílání (odkaz přináší vysílací časy v UTC, tj. v Greenwichském čase) v obou formátech nebo aktuální (tj. nejčerstvější) relaci ve formátu MP3, a to v každém z vysílacích jazyků Radia Praha.

/Živé vysílání / Aktuální relace /
FM v Severní Americe

Pořady Radia Praha v angličtině lze zachytit na velmi krátkých vlnách také na stanicích, sdružených do National Public Radio (NPR), v Severní Americe. Podrobnosti na adrese http://www.wrn.org.
Schéma vysílání

Radio Praha přináší aktuální informace o životě v České republice v celé jeho pestrosti co možná nejpestřejší podobě. Půlhodinové relace začínají zprávami, následuje aktuální blok, výběr z českého tisku a na závěr rubriku, v níž se zabýváme tématy ekonomickými, kulturními, sportovními atd. O víkendu mají relace víc kulturní a společenský charakter.

Programové schéma českého vysílání