Vysílání Českého rozhlasu do zahraničí 
1-10-2020, 14:02 UTC
Olympijské discipliny a čeští sportovci
 

Skoky na lyžích

Hodnocení skoků na lyžích se vytváří na základě součtu dvou údajů: bodů za délku skoku a za stylové provedení. Body za délku skoku: za dosažení tzv. konstrukčního bodu můstku (např. 120 metrů u můstků K120) závodník obdrží 60 bodů (výjimkou jsou mamutí můstky, u nichž se uděluje 120 bodů). Za každý metr navíc/méně získá/ztrácí určité množství bodů závislé na typu můstku.
Body za stylové hodnocení: Každý z pěti porotců udělí skokanovi známku do 20. Nejvyšší a nejnižší hodnota ze všech pěti známek se škrtá. Platné jsou tedy pouze tři známky a maximální zisk je 60 bodů. Stylové chyby skokana musí porotce promítnout do svého hodnocení. Pokud například skokan vynechá telemark, rozhodčí by měl strhnout minimálně dva body. Pád stojí skokana sedm bodů.

Jakub Janda (27. 4. 1978)
Dukla Frenštát pod Radhoštěm
V roce 2004 Jakub Janda získal titul Mistra České republiky. Rok 2005 byl pro něho velice slibný - na mistrovství světa v Oberstdorfu dostal stříbrnou a bronzovou medaili. Na letošním Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu vybojoval dokonce zlato.

Borek Sedlák
Jan Matura
Jan Mazoch
Ondřej Vaculík


Zpět na hlavní stránku